Home / Novinky / Zhodnocení roku 2017 a pohled do 2018

Zhodnocení roku 2017 a pohled do 2018

Jako již tradičně každý rok je s úderem půlnoci a začátkem nového roku na našem webu dostupný souhrn všech věcí, které se udály a které se budou dít. Vemte si čaj, kafe nebo kakao, bude to dlouhé a provázet vás budu jako již tradičně já, Ownercz.

Leden – únor 2017

Začátek roku se nesl ve znamení zkouškového, osobních změn (pokud to teďka čteš, tak tě zdravím a pozdravuj Pusheen!) a také několika věcí, které dohromady daly, že až do konce února celý server v podstatě jel díky členům AT. Dělali nábory, registrovali hráče a zařizovali pro ně program. Za to jim patří velký dík, protože bez nich by nic takového nešlo. Z whitelist serveru, který začal koncem publicu v roce 2015 se stal poněkud větší whitelist server, přičemž díky společné práci jsme kvalitu udrželi a jedeme pořád dál.

Březen – duben 2017

V těchto měsících jsem už byl opět dostupný a tak se šlo na věci pěkně od podlahy. V první řadě jsme upgradovali RAM na serveru z 64GB na 112GB, které dostačují všem virtuálním serverům, které provozujeme. Na přiložených obrázcích můžete vidět všechny ty ramky a jak vlastně server vypadá uvnitř. Se členy adminteamu jsme začali pracovat intenzivněji na Minecore City a pomalu usměrňovali hráče, kteří na creative serveru občas dělali binec.

Květen – červen 2017

Byl pro mne i pro server nabitým obdobím, kdy jsme začali zjišťovat, že řada věcí není optimálních. Hlavně tedy z pozice administrace serveru, kdy jsme v jednu chvíli koukali, proč vlastně se dopingáme na jednu IP adresu a na druhou už nikoliv. Tedy slušně řečeno, představte si zhruba 20 Centos serverů, k tomu 4 Windows servery s náhodnými DNS názvy, bez seznamu IP adres komu co patří. Teda věděl to pouze jeden člen, a to náš router, který s námi fakt až tak přátelsky nekomunikuje. Plán byl tedy jasný, v červenci udělat kompletní předělávku serverů se vším všudy.

Červenec – Srpen 2017

Na 15 dnů jsme se přesunuli do cloudu (shoutout to Forpsi.com za poskytování super VPSek!), abychom mohli kompletně předělat veškeré věci na serveru. A nyní to bude trochu techničtější. Na té velké placce Dell PowerEdge R610 používáme VMware jako hypervizor, na kterém se spouští jednotlivé virtuální servery. O jejich konfiguraci a údržbu se pak stará Ansible, což je automatizační nástroj od RedHatu. Krásná věc, usnadňuje to práci a člověk při 20+ virtuálech nemusí nic ručně upravovat.

Ukázka, jak vypadá konfigurace serveru pomocí Ansible

Máme tedy hotovu kompletní reorganizaci, tak co nás čekalo v dalších měsících roku 2017?

Září – říjen 2017

Byl ve znamení velkých plánů, hlavně s creative serverem a RPG serverem. Creative dopadl tak, že se předělal systém z pozemků na volnou mapu s povinnými regiony a vypadá to, že je to bez problému. Co se týče RPG serveru, navrhnulo se několik věcí, které zůstaly na papíře poté, co si hrstka adminů usmyslela udělat z development serveru testovací střelnici s TNT. Bad bad admins!

Listopad – prosinec 2017

Přijali jsme mnohé posily do Adminteamu, za které jsem hodně rád. Jednak proto, že se jedná o zkušené lidi, ale také proto, že se jde na ně spolehnout. Zároveň jsme za poslední 2 měsíce stihli server opět posunout kupředu, víme kde se máme zlepšit a na co máme navázat. Dámy a pánové, děkuji Vám!

Pohled do roku 2018

V první řadě bych byl rád, kdyby se nám všem následující rok vydařil se vším všudy. A co budeme s Minecorem v roce 2018 dělat?

  1. Otevřenější a komunikativnější server vůči veřejnosti
  2. Dynamičtější a rychlejší náborový proces
  3. Mnohem větší zapojení komunity na whitelistu do záležitostí serveru i projektů
  4. Rozvoj survivalu a také vývoj dalších serverů
  5. Začít kromě Facebooku aktivně postovat i na Instagramu a udržovat aktuální web
  6. Častěji sbírat zpětnou vazbu od hráčů i těch, kteří na whitelistu nejsou

Na všech výše zmíněných věcech jsme začali pracovat během prosince a chceme v nich i nadále pokračovat. Pokud nás chcete podpořit, sledujte nás na Facebooku, komentujte nám statusy s vašimi názory a případně si podejte i přihlášku na whitelist!

S přáním krásného nového roku
Radim Lipovčan @Ownercz
Správce serveru Minecore.cz

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*