Home / Blog / Vydali jsme se do endu!

Vydali jsme se do endu!

Úkolníček

Úkoly, které jsme měli z minula:

  1. Postavit jako komunita spawn ✔️
  2. Dohodnout se na velikosti regionů pro každého hráče ✔️
  3. Rozjet ekonomiku ✔️
  4. Opravit blesky, rychlé moby a chování štítu na serveru ✔️

Co nás čeká:

  1. Dodělat výkup surovin
  2. Přesunout adminshop (výkupní) na extra warp
  3. Vylepšit endtrapku
  4. Zpropagovat vlastní světy na vanille

Novinky ze serveru

Jak se připojit? Mrkni sem!

Útok na server

16.7. ve 20:00

První náznak byl 16.7. kdy se nám na Bungeecord pokusili připojit boti, ovšem bezúspěšně, protože Bungeecord odmítne všechny hráče, co nejsou zaregistrováni. Tito boti měli nicky AttackContinue a za nickem číslo, což pro nás byl první náznak toho, že se bude něco dít.

17.7. od 13:30 do 21:00

Probíhala první salva na náš Bungeecord, kdy se na server řítil traffic kolem 500Mbit/s (na grafu vidíte průměry agregované do minut). Toto jsme ustáli bez problému, horší bylo ovšem to, že nám daná věc poměrně rychle čerpala traffic (== stál nás tento útok hodně prostředků).


18.7. od 8.50 do 12:00

Od rána situace nevypadala hezky, útok zase začal probíhat a kolem 9:50 jsme uvažovali o přesunu na dražší instance pod jiným providerem. To, co na grafu vidíte jako souvislou čáru v 9:45 až 10:00 byla fáze útoku, kdy se sice k nám dostalo cca 300Mbit/s (průměrně dle grafů, reálně to bylo ve špičkách opět kolem 500Mbit/s). Na serverovnu ovšem šel útok o síle 3Gbit/s, část věcí se tedy odfiltrovala.

Do 11:00 jsme tomu dali pauzu, přemýšleli nad řešením a zkusili, jestli to útočníka nepřestane bavit… a jak vidíte, v 11:10, bavit ho to nepřestalo.

Z toho důvodu jsme mezi 11-12 hodinou kompletně přesunuli všechny věci jinam, kde na nás začal útok o síle 10-30Gbit/s. Ihned jsme proto zvýšili instanci (resp. její ochranu, filtrování) a od 12:00 jsme mohli prohlásit, že nám vše jede. Náklady na provoz tímto vzrostly zhruba třínásobně, ovšem server chceme dále provozovat a vše důležité (tedy Bungeecord) již máme ochráněno.

Dovolím si jednu poznámku, že stále nevím, ani o koho jde. Tak jen malý vzkaz pro tebe, anonymní srabe – co takhle se mi konečně ozvat a říct, s čím máš problém? Stačí poslat anonymní email na moji soukromou emailovou adresu, tu jistě znáš.

Galerie z bitvy o End

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*