Home / Novinky / Videocraft: Autorská práva vs náš Let´s play

Videocraft: Autorská práva vs náš Let´s play

Zdravím,

po delší době zde budu mít jako Ownercz jakýsi blogpost.

Jedná se o to, že mě docela překvapila zpráva, která mi přišla dneska na email, cituji:

 

Vážený uživateli OwnerCz:

Na základě oznámení třetí strany zaslaného uživatelem ***** ****** jsme deaktivovali následující materiály, které byly označeny jako porušující práva:

Minecore Let´s Play – S01E06 – TNT Fest

Poznámka: V případě opakovaného porušení autorských práv bude váš účet spolu se všemi videi nahranými pomocí tohoto účtu smazán. Chcete-li tomuto předejít, smažte prosím všechna videa, ke kterým nevlastníte autorská práva, a nenahrávejte další videa porušující autorská práva ostatních. Další informace o zásadách týkajících se autorského práva na webu YouTube naleznete v příručce Tipy týkající se autorského práva.

Pokud byl některý z vašich příspěvků omylem označen jako porušující práva, můžete odeslat protioznámení. Informace o tomto procesu naleznete v našem centru nápovědy.
Upozorňujeme, že nepravdivé vyplnění oznámení nebo jeho vyplnění se zlým úmyslem může mít vážné právní důsledky.

S pozdravem,

– tým YouTube

 

Jak vidíte, Youtube nám začalo blokovat videa z popudu jakéhosi uživatele, který si nárokuje na naše videa práva. Už nám se pokusil zablokovat link ke stažení mapy, který ovšem byl ještě tentýž den opraven a přesunut na náš privátní hosting, u kterého nelze vynutit smazání legálně získaných souborů, jako u jiných služeb.

Proti rozhodnutí Youtube jsme podali stížnost, které ovšem zahrnuje riziko zrušení celého našeho chanellu popř. další problémy spojené s Youtube. Doufáme tímto, že bude naše video opět zveřejněno a nebude se opakovat tento omyl.

Pro zajištění publikace našich Let´s Play videí momentálně tedy hledáme jiný hosting, dočasně jej budeme umisťovat přímo na náš web.

Toto oznámení platí jakou doporučení i pro jiné servery – zálohujte si vždy videa do 2 lokací, protože nikdy nevíte, kdo bude schopen vás takto omezovat.

Tímto dáváme video veřejně ke stažení z našeho hostingu:

http://minecore.cz/wp-content/uploads/2012/08/S01E06.mp4

Upozorňujeme, že video vlastníme my, doprovázející hudba je vlastníctvím skupiny Nightwork – Atomy. Obsah videa je vlastnictvím Minecore.cz, natáčení proběhlo pod tímto serverem, natáčeno bylo na náš hardware a stříhání videa proběhlo také u nás. 

 


Minecore Let´s play – S01E06 – TNT Fest by dm_5018bd88cedda

Mapa ke stažení :

Znovu obnoven odkaz pro stažení, tentokrát na našem private hostingu. 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

5 komentářů

  1. Ano, ale zásadní věcí, která obsahuje video, je mapa vlastněna autorskými právy, a je majetkem ***** serveru. Další zvěřejnování videí, a stažení mapy, může vést až k právnímu soudu.

    • Můžeme dostat důkaz, že těch pár kilobajtů je vaším majetkem a nebylo vytvořeno pod serverem Minecore.cz ?
      Pokud jsem si všiml, tak žádné informace kromě našeho serveru na mapě nejsou :).

  2. **** ty seš nějakej trotl ne 😀

  3. Co je to za hudbu??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*