Home / Novinky / Věc jménem UUID aneb proč v Minecraftu některým zmizely peníze

Věc jménem UUID aneb proč v Minecraftu některým zmizely peníze

Pár z vás nám již napsalo, že jim zmizely peníze ze serveru. Ze zálohy je proto automaticky daným hráčům obnovujeme, stačí nám vždy tedy dát vědět na skype minecore.cz

Co je UUID?

Jedná se o jedinečený identifikátor uživatele, který má za úkol to, aby se hráči identifikovali na serveru ne podle nicku, ale podle speciálního klíče, který mají v klientovi uložený. Tuto změnu přinesl sám Mojang a chtějí docílit toho, že hráči s originálním Minecraftem si budou moci změnit nick a přitom jim na serverech zůstanou všechny věci, itemy a peníze.

V praxi to pro provozovatele serverů znamená to, že hráčům při postupných updatech v rámci 1.7.9 a dalších verzích čas od času nebudou některé věci fungovat, nebo budou vypadávat. A to se právě stalo s naší ekonomikou, kdy původně používala nicky jako identifikátor hráče, ale nyní přešla na UUID.

Takže když jste tam měli nějaké staré UUID z předchozího update, updatovali jste si Minecraft , tak se vám peníze přepsaly. V praxi to nyní vypadá tak, že na jeden herní nick náleží zpravidla dva UUID účty.

Prosíme tedy všechny, kterých se tato změna dotkla, aby nás kontaktovali na skype Minecore.cz .

Děkujeme, tým Minecore.cz

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*