Home / Adminteam / Vanilková schůze Minecraft serveru

Vanilková schůze Minecraft serveru

Vanilková schůze #1

Konána dne 10. 8. 2016 od 20:00 do 21:06.

Přišli: MaraIGI, Navaro, Owner, eDimka, Jancaaa, Tomet123, Axtr0w, Dannek, Erman, Killgirl, Krysot, PanMelounek, Skyles, Sn00pyX, Tentononcs, Andrew78_CZ, Hoffbauer, MelounovaHlavaCZ, PvPbender, Michuk

Zápis ze schůze:

Blbnutí Filapet a Pošuka

Takového pubertální chování nebude na serveru tolerováno a jak jste měli tu příležitost vidět, dáváme za to v rámci adminteamu nelítostně tresty. Pokud budete stavět pypygy nebo se nevhodně kdekoliv vyjadřovat, můžeme vás potrestat od kicku, rollbacku, tempbanu až po vyloučení z whitelistu. Prostě se chovejte normálně slušně jak v MC, tak ve skupině i na Teamspeaku ať si všichni můžeme užít bezproblémovou fajn hru.

Offtopic ve skupině a jeho moderování

Rozmnožily se příspěvky ve skupině, které nemají s Minecraftem až tak moc společného. Tyto a další, které do skupiny nespadají, budeme aktivně moderovat a mazat, přičemž pokud daná osoba bude v tomto postování pokračovat, dostane se jí napomenutí a určitě i nějaké odměny.

Zhodnocení současné situace naší vanilky

V současné době už má většina hráčů postavený alespoň nějaký domov a pustila se do zkrášlování krajiny + automatických farem apod. toto je super, určitě v tom pokračuje, ovšem jako komunita bychom měli kromě vlastních soukromých pozemků vytvořit i něco společného. Budeme tedy společně stavět určité projekty, na kterých se předem domluvíme. Návrhy může dávat kdokoliv ve skupině a v rámci těchto projektů není problém dostat za ně hodně pěknou odměnu v MC.

Mine mapa a mine nether

V průběhu dnešního dne dojde k wipu Mine mapy, která bude mít nově rozložené těžební věže tak, aby byly ve čtvercové síti. Je to proto, že se počítá s jejich napojením na /random plugin tak, aby se šlo portovat přímo na ně. Tedy plugin náhodně vybere jednu z těžebních věží a na tu vás portne. Mine nether jako těžební nether bude zprovozněn v průběhu večera také, zde bude jednoduchý spawn, ze kterého se můžete vydat dle libosti kamkoliv a těžit o sto šest.

Mapa serveru

Tímto vyhlašuji soutěž o nejlepší kreslenou, zpracovanou, namalovanou, vymodelovanou mapu serveru. Konkrétně se jedná o zpracování mapy survival serveru tak, aby vyobrazovala hlavní kontinenty, velké řeky a ostrovy. Vše ostatní musí být dostatečně jednoduché na to, abychom části mapy mohli popsat vlastní názvy a jmény. Počítáme s tím, že do budoucna bude právě taková mapa existovat a určité kusy mapy kolem měst, nebo velké části pevniny budou míst svá vlastní označení. Inspirace nejspíš u nějakých MMORPG map.

Čas máte ode dneška do 27.8.2016, forma mapy může být jakákoliv od zpracování v grafickém editoru až po kresbu na papír. Odměnou vám bude propůjčení enderdragon vajíčka na 1 měsíc a věci v MC, které jen tak nenajdete.

Port na spawn

Bude zrušen pod volbou /mine, protože měl být dočasně zpřístupněn jen kvůli End eventu.

Co s Endem?

V současné době existuje v Endu endertrapka a do budoucna plánujeme následující. Jedno za čas uděláme hranici světa těsně za hlavním ostrovem a endertrapkou tak, abychom mohli smazat všechny ostatní ostrovy na mapě. Po jejich smazání opět hranici světa vypneme a budeme všichni moci opět získat křídla a dračí hlavy. Na hlavním ostrově bude zakázáno stavět a společně s tím se hlavní ostrov dá jako místo pro projekt velkého endu. Více informací o tomto projektu bude publikováno postupně se spuštěním projektů na serveru.

Projekty a stavby na serveru

Ve skupině bude vytvořen post určený na popis a informace + komentáře jednotlivých projektů tak, abychom věděli co kdo a kde staví. Kdokoliv bude moci vytvořit projekt a stavět jej, každopádně pokud chce být v seznamu a získat za něj odměny, je potřeba aby vyplnit formulář pro založení nového projektu (v současné době se na tom teprve pracuje, až to bude funkční, tak dám vědět samostatným postem ve skupině).

Bannery, vlajky, symboly

Počínaje dneškem se na serveru oficiálně dává na vědomí, že každý hráč nebo skupina hráčů má právo na vytvoření určité standarty, která bude viset v hlavním městě serveru. Do vytvoření města bude sloužit jako místo pro vystavení standart současný spawn a jeho okolí.

Vytvoření prvního banneru je zdarma a pokud potřebujete na něj suroviny, server se o ně postará. Stačí napsat žádost o vytvoření banneru na FB do skupiny s tím, že nám sdělíte, jak bude vypadat a jaké suroviny k tomu potřebujete. Sdělíte nám to pomocí textu, který získáte, když klepnete (poté, co si baner na té stránce vytvoříte) na Export JSON http://www.planetminecraft.com/banner .

Ukázkový příspěvek ohledně banneru by vypadal asi takto:

#banner #zadost #hrac #vytvoreni
Rád bych požádal adminteam o suroviny na svůj první banner. Kód banneru je: {BlockEntityTag:{Base:15,Patterns:[{Pattern:mr,Color:4}]}}

Jakmile bude někdo z nás mít čas, tak ti to hodíme na spawn k chestce, která bude obsahovat tvůj nick.

Guardian farma na serveru

Nový projekt, který byl navržen Kryšotem, spolustavitelé Killka a Mišuk.

Výpadky a útoky na server

V posledních pár týdnech byl na náš server několikrát směřován DDOS útok, nikdo nás ovšem nekontaktoval, že by měl s námi jakýkoliv problém, takže předpokládáme, že se jednalo o náhodu. Pokud by se situace opakovala, budeme ji řešit. Data z útoku máme uložená a opakovaný zdroj trafficu z daných IP adres budeme případně dále řešit.

Počet lidí v adminteamu

Byla probrána možnost zapojení se do adminteamu s tím, ať mi lidi napíšou email o tom, proč by zrovna oni chtěli se starat o server. Takže uvidíme, kdo všechno se přihlásí a hlavně co napíšou.

Nový systém náborů

Pravidla a postup náborů budou uveřejněna v kodexu, byl přizván do skupiny, která má nábory na starosti Tentononcs a Tomet123.

Partychat

Byl vznesen požadavek na vytvoření partychatu na serveru. Žádosti od hráčky MelounovaHlavaCz bylo vyhověno a systém bude v brzké době spuštěn.

Aktualizace informací

Bude aktualizován obsah webu, Motd v serverlistu.

Youtube kanál

Pokud chce někdo ze serveru točit videa, nečekaně, ze serveru, zpřístupníme mu náš kanál společně s grafickým theme, který jsme pro tyto účely vytvořili. Stačí se opět ozvat na můj email s tím, proč a co vlastně chcete točit a já se s vámi domluvím.

Informace o kodexu

Všichni hráči jsou povinni pravidelně sledovat změny v kodexu, který je uložen ve skupině na FB. Po otevření skupiny stačí najet na záložku soubory a zde jej najdete.

Barevný nick

Pokud ještě nemáte barevný nick, zmiňte se o tom ve skupině pod příspěvkem, který sdílí tento článek.

Creative server

Byla položena žádost s gamemode 1 po připojení na server. Této žádosti bylo vyhověno a změny byly na místě provedeny. Další dotaz směřoval na to, že nejde zabít člověka v survival módu, pokud je útočník v creative nebo spectator módu. Toto chování je správné, nejedná se o chybu.

Extra účet pro natáčení

Bude vytvořen pro potřeby nahrávání účet, který bude mít pravomoce na GM3, ovšem nebude moci ani stavět ani brát itemy. Nápad zněl, že by tento účet natáčel timeleapsy ze stavění staveb.

Obnování TNT

Padla zde připomínka, že se po výbuchu tnt vrací bloky nazpátek díky Creeperhealu. Opraveno.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy ke schůzi nebo k serveru, neváhejte napsat na email info@minecore.cz , jakékoliv dotazy vám rádi zodpovíme.

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*