Home / Novinky / Upgrade zabezpečení a informace o útočníkovi na serveru

Upgrade zabezpečení a informace o útočníkovi na serveru

Včera od 13 hodin do 14 na naše server byl zahájen útok spočívající ve skenování portů, aby daný útočník odhalil naše slabiny.

Kvůli tomu byl včera také downtime od zhruba 20 až do 23:59 hodin, protože jsme upgradovali zabezpečení serveru na takovou úroveň aby nás v případě útoku na určitý port, který si dříve takto zjistil nemohl vyřadit z provozu.

A dnes jsme přijali další opatření a nasadili do naší sítě novou mašinu s jménem Director .

Director

Director

Bude sloužit jako hlavní router pro oba servery a zároveň na ní poběží firewall, zálohovací software a statistika toku dat.

Chcete vědět, kdo vlastně se pokouší prolomit naše zabezpečení ? 😀

Jedná se o člověka, který se připojil buď přímo (nebo přes VPN) z IP adresy 147.251.209.24 , což odpovídá rozsahu IP adres MUNI v Brně, přesněji této přípojce kou-street209-24.pks.muni.cz .

 

 

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

5 comments

 1. super.. beru to jako parádní reklamu a mojí vlastní propagaci 🙂 Nic méně nemá smysl něco dále podnikat pokud to owner neuvidí na vlastní oči 🙂 Btw jenom jedna věc, v logu si musel přehlédnout ještě i nějaké další IP adresy z kounic jsem byl připojen pouze na tuto doménu, nic víc takže nevím kde ti hlava stojí 😉

  • Musíme tě upozornit, že toto nemáš brát jako propagaci, ale jako pouhé kostatování.
   Nemá smysl ? No to máš pravdu, protože by si stejně více neudělal, zabezpečení jsme si prošli odzačátku a veškeré tvé blbost budeme blokovat.
   Takových pokusů už tu bylo, stejně pohořeli a toto jistě nebude výjimka.

  • Musím také zareagovat, když jsem tu byl zmíněn. Z logu serveru jsem akorát vybral IP, ze které se skenovalo, každopádně nějak důkladný scan to nebyl jak se tak dívám.
   Jinak pokud to umíš prolomit (firewall, interní zabezpečení a projít ještě přes náš router), tak to zkus, ale stejně se ti to nepodaří :D.

 2. přesně tak … náš server je vybaven moderními firewally a o tom že máme aktualizovaný software se snad už zmiňovat ani nemusím. I náš systém v přihlášení na server nijak neoblbneš … takže tvé snahy jsou marné a buď jsi rozumný človek a půjdeš do práce/školy nebo se zachováš jako miminko a budeš pokoušet štěstí dále mno rozhodnutí je na tobě

 3. len dufam ze server mate doma pod postelou pretoze ak by mal k nemu utocnik pristup…xD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*