Home / Novinky / Údržba serveru zítra od 6:00

Údržba serveru zítra od 6:00

Vzhledem k tomu, že je potřeba jednou za čas provést odprášení vnitřností serveru i dalších komponent, musíme tuto činnost praktikovat pravidelně. A díky tomu, že dosavadní část léta byla ve znamení 100% nasazení ventilátorů na našem serveru je vhodné tuto činnost zopakovat.

Jak dlouho bude údržba trvat?

Pokud vše půjde podle plánu, začneme v 6:00 a skončíme těsně před 8:00. Takže jakmile se většina z vás probudí, server bude krásně vyčištěný a připravený na vaše hraní na něm. V případě, že by bylo nutné tuto údržbu protáhnout, dáme vám předem vědět prostřednictvím našeho Facebooku a webu.

Co je potřeba vše udělat?

Je nutné ze všeho nejdříve vypnout kompletně celý server,modem i router. Poté se tyto věci přenesou nejlépe ven (musí vyjít počasí, ale o to v létě nemám strach) a poté jsou vyčištěny buďto manuálně za pomocí hadříku nebo tlakem vzduchu z kompresoru. Takto se prach nemá šanci udržet a za chvíli bude vše hotovo.

Údržba Minecraft serveru

Mimo to bude potřeba otestovat záložní zdroje, protože se dnes stala docela nepříjemná věc a to ta, že při výpadku proudu na 30 sekund začala UPS zajišťující napájení modemu, routeru a jedné z pracovních stanic hlásit vybití baterie a posílala serveru příkaz k vypnutí.

Nemám se bát rollbacku, ztráty věcí nebo zkušeností?

Tentokrát vás můžeme ujistit, že ne. Nebudeme totiž dělat vůbec nic se serverem, co se jeho softwarové stránky týče. Takže pokud někdo neprobodne naše SSD společně s dvěma harddisky, tak se opravdu nemůže nic takového stát.

Kdy bude co znova zapnuto?

Nahazovat se budou všechny Minecraft servery najednou, ale jako klasicky se nejrychleji spustí survival, těsně za ním pvp a až nakonec Tekkit. Teamspeak bude spuštěn o pár minut později, hlavní web minecore.cz pojede neustále.

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

3 komentáře

  1. už je 8:24 a stále nejde suvival

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*