Home / Adminteam / Testování záloh aneb jak se Owner rozhodl aktualizovat servery

Testování záloh aneb jak se Owner rozhodl aktualizovat servery

Událost se stala včera a beru za ni plnou zodpovědnost, protože nikdo jiný mě v tom ani nepodpořil ani nezastavil. Ve zkratce jsme museli obnovovat všechny MC servery, protože jsem je dokonale smazal z povrchu zemského. Ptáte se jak? Vysvětlím.

Aktualizace Minecraft serveru

Jak jste si jistě všimli, byla vydána nová verze Minecraftu s označením 1.13.1. Jako správně nadšený admin jsem zkontroloval dostupnost jak Bungeecordu, tak MC serveru a rozhodl jsem se jednat. Bungeecord již byl připraven na 1.13.1, takže jsem ho jen nasadil, vše fungovalo. Poté jsem zkompiloval nejnovější Spigot pomocí latest revision, což ovšem byla chyba včerejšího dne. Bez kontroly mi script automaticky připravil jar soubor s názvem, který používáme pro spouštění instancí Minecraftu a vesele jsem jej rozkopíroval na všechny servery. Poté jsem hodil všude restart a bylo dokonáno.

Jeden krok vpřed, dva kroky vzad

Doslova, protože místo buildu 1.13.1 (který v té době ještě ani nebyl, další blbost, že jsem toto nezkontroloval) jsem nenasadil 1.13, ale 1.12.2 na všechny servery. Důsledky si můžete představit, jedním restartem jsem srovnal všechny mapy na všech serverech, protože 1.12.1 nezná formát 1.13. Instantní wipe celého našeho progressu, pluginy šly dolů taky, protože configy/jary si s tím jednoduše neporadily. Errory všude možně, AT nemohl nic dělat.

Disaster recovery

Všechno špatné je pro něco dobré, alespoň jsme mohli otestovat kompletní obnovu po havárii (jménem Owner a hurááá aktualizovat). Poslední kompletní záloha všeho byla z toho dne ráno, takže do hodiny jsme měli vše opět online. Jako bonus se mi podařilo odvrátit převrat na novou budou spawnu, kterou chystal Kryšot a já mu ji kompletně smazal. Tímto se mu ještě jednou omlouvám,  neměl jsem to v úmyslu, i když to může vypadat jinak :D.

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*