Home / Adminteam / Server: Minecore Insider díl první

Server: Minecore Insider díl první

Čas od času se rozhodneme se s Vámi podělit o něčem, co bychom normálně neukázali. Právě proto vznikne náš seriál článků s názvem Minecore Insider, který vám přiblíží informace týkající se přímo serveru, členů admintaemu nebo prostě jen zákulisních drbů.

Díl první: Ach ta naše mašina

V prvním díle bychom se zaměřili na menší osvětu ohledně našeho serveru. Narozdíl od mnoha Minecraft portálů si hostujeme server sami, což znamená, že je jen a jen na nás, jaký počet slotů a jaké servery hodláme provozovat.

Nejduležitější část: tuny kabelů do jedné krabičky

Ačkoliv by se zdálo, že podstatnou část kvality serveru bude tvořit mašina samotná, opak je pravdou. U nás je nejdůležitější prvkem krabička postavená na profesionální síťové platformě RouterBoard.

Modem

Když už tak víte, co je srdcem naší sítě kolem serveru, vyzvedli bychom opět naše připojení k síti sítí, čili internetu. Zprostředkovává nám jej firma NejTV v Třinci, kde máme u nich sjednán nejvyšší možný tarif 120/12Mbit. Jedná se o stabilní připojení prostřednictvím DOCSIS 3.0 Cisco routeru a opravdu skoro dostahujeme 99,9% dostupnosti. Díky tomuto s vámi můžeme trávit dlouhé chvíle v kostičkovém světě bez lagů a zbytečných výpadků.

Kabely!

Jak jsme slibovali na začátku dostaneme se i k pohledu na haldy kabeláže kolem našeho serveru. Nyní stručně: uvidíte 2x UPSky zálohující elektřinu pro server, router pro wifi v domě a tunu napájecích kabelů.

Fotografie samotného serveru:

 

 

 

 

 

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

2 comments

  1. kogol [helper]

    kolik to stojí ? xD

  2. RESPEKT pro toho, kdo se vtom vyzná xD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*