Home / Blog / Přípravy serveru #1 – 16.10.2021

Přípravy serveru #1 – 16.10.2021

Před dvaceti dny jsme oznámili, že je server uzavřen a prochází kompletní “rekonstrukcí”, která bude trvat až do vydání Minecraftu 1.18. Ovšem na serverech a jejich konfiguraci se pracuje už nyní. Posledních 20 dní jsme intenzivně připravovali Bungeecord, Auth a Lobby servery.

V jakém stavu jsou tedy servery?

Z hlediska základní funkční konfigurace jsou Bungeecord, Auth a Lobby servery plně funkční. Co to tedy znamená? Vesměs už doplňujeme pouze háčky a čárky, přidáváme pluginy, jako je například plugin na Parkour a nějaké ty minihry, ladíme bugy a vše možné co se nám nějak nezdá. V rámci stability Auth a Lobby serverů jsme chtěli použít starší verzi Minecraftu 1.12.2, což se ovšem ukázalo jako nepraktické. Verze 1.12.2 běží na staré Javě oproti novějším verzím, což znamenalo hned několik problémů, pluginy navržené aby fungovaly na novější verzi Javy jednoduše na této staré verzi nefungovaly, nebo se bugovaly, nefungovala komunikace mezi servery apod. Z toho důvodu na Auth a Lobby servery byla nasazena verze 1.16.5, která se vším funguje a je celkově OK (vypadá to že i z hlediska stability). Což znamená, že v budoucnu se na server připojíte pouze s verzí 1.16.5 a vyšší!

Co dalšího je v plánu?

V průběhu dneška a následujících pár dní začneme postupně přenášet Minecraft servery do produkčního prostředí, kde doladíme poslední věci, které ve vývojářském prostředí neděláme, jako jsou například databáze, MC porty, konfigurace IP adres do Bungeecord configu, hlasování pro server a plno dalších věcí, které jsou dost technické a kdybych je měl vysvětlovat, tak zde jsme ještě dlouho. Následně začneme připravovat Survival a Creative server, kde připravíme pouze základní konfigurace, kterých by se změny ve verzi 1.18 neměly nijak dotknout, ovšem jak je tomu zvykem od verze 1.13, většinou po updatování serveru na novější verzi MC dorazí na server takový tajfun, který všechno zboří jako domeček z karet. 🙂

Závěrem…

Pokud máte nějaký nápad, nebo víte o něčem co by na serveru nemělo chybět, neváhejte nám napsat na FB (https://fb.com/minecore.cz), nebo se připojte na náš Discord (https://minecore.cz/discord).

About Davo8888 - David Mikluš

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*