Home / Blog / Mojang odkoupen Microsoftem, podrobnosti, drby a informace do budoucna

Mojang odkoupen Microsoftem, podrobnosti, drby a informace do budoucna

Jak jste již všichni nejspíše slyšeli, Notch alias Markus Persson za celkovou částku 2 miliardy dollarů. Co to znamená pro normálního hráče a pro servery?

Pro hráče to bude především ze začátku zdržení v oblasti aktualizací serverů. Jedná se o to, že v současné době neexistuje Bukkit a vývoj serverového jádra Spigot probíhá velice pomalu. Proto musíte být trpěliví a vyčkat, než se to vše zaktualizuje. Momentálně uvažujeme o tom, že bychom zpřístupnili vanilla server pro originály na 1.8 pouze jako testovací (bez pluginů).

2657703-ms_minecraft_1920u_09162014

Pro servery se jedná o novou dobu, kdy nevíme, jak to bude z hlediska serverového jádra, ať už Bukkit či Spigot. Je možné, že skončí a s tím se ocitneme na delší dobu na 1.7.x-1.8 kompatibilní verzi. Do budoucna by to nebylo zrovna dvakrát dobré, proto pojďme spekulovat, co by bylo nejvhodnější!

Microsoft se dostane přímo k Minecraftu…

A s tím začnou značné změny. Někteří vtipkují o tom, že když budete chtít enchantovat meč, budete si muset zaplatit. To je samozřejmě blbost, ovšem takový model by byl velice zajímavý! (konec ironie)

Untitled-1

Nejspíše se dostanou Minecraftu pravidelné aktualizace většího charakteru a také bude zaveden nový obchodní model. Odhadujeme to na zavedení licencí pro servery.U hráčů k dodatečným nákladům nejspíše nedojde (tedy pro ty, kteří si zakoupili legální Minecraft) a vše se tedy nejspíše přesune na servery.

Nový licenční model?

Spousta hostingů nabízí hosting Minecraft serverů dle počtu slotů a podle tohoto se také odvíjí jejich cena. Na našem serveru si hostujeme Minecraft servery sami, proto máme pouze náklady za údržbu a energie.

Microsoft se bude bez pochyby snažit zpoplatnit provoz serverů, což by mohl udělat právě licenčním modelem, který se bude odvíjet od počtu slotů. Ideální cena by podle nás byla 0,25USD tzn. 5 Kč za slot. V praxi by to znamenalo, že servery, které mají v současné době 200 slotů a platí na hosting zhruba 3000Kč měsíčně, budou muset díky Microsoftu platit o 5*200=1000Kč více. Celkově pro všechny hostingy to bude znamenat skokové zdražení a servery budou muset snižovat sloty.

V našem případě 1024 slotů bychom přepnuli na klasických 150, které bez problému obsadíme a budeme dále pokračovat. Nejspíše by došlo k rozdělení na survival.minecore.cz a pvp.minecore.cz + další (nebyl by Bungeecord), ovšem nás by to nijak neomezovalo. Dostali bychom prvotřídní pluginy pro server od Microsoftu, podporu také a stěžovat bychom si rozhodně nemohli.

Co bude dál?

Ukáže jen čas a novinky na tomto webu!

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*