Home / Foto / Minecraft 1.14 a jeho nasazení na Minecore

Minecraft 1.14 a jeho nasazení na Minecore

Dlouhou dobu jsem uvažoval, jak vlastně tuto novinku uchopit, abychom ji mohli ukázat jak hráčům, tak členům adminteamu a každý si z ní něco odnesl. A po 5 dnech, kdy jsem postupně tu a tam črtal text, to máte konečně na webu. Pojďme se tedy podívat, jak to bude s Minecore.cz a verzí Minecraftu 1.14.

Spawn vanilla serveru

Spawn vanilla serveru

Současný stav

Je takový, že máme kompatibilní Bungeecord (způsob, jakým se připojíš na server a můžeš skákat mezi servery) s verzí 1.14, takže nás nic nutně netlačí k tomu, abychom všechny servery ihned aktualizovali. Tedy skoro netlačí, my chceme mít aktuální servery a proto vlastně tento článek i vznikl – dát všem informaci o tom, jak se to celé bude vyvíjet a na co se máte těšit. Abych dokončil myšlenku, z Minecraft serverů, které provozujeme, běží všechny na 1.13.1 nebo 1.13.2. Tedy nejsme od 1.14 verze až tak vzdálení, ale pořád je to kus práce.

Co projde aktualizací jako první

Spíše bych to měl uvést „co pustíme na 1.14 jako první“ a tou bude nový systém Vanilla serverů. Všechny současné vanilly zůstanou zachovány na stávajícím systému, který ovšem nyní nebudeme aktualizovat.

Nový způsob vanilla serverů bude takový, že každému z vás (dle našich technických možností), nabídneme vlastní herní svět, vlastní nether a vlastní end. Bude se totiž jednat o samostatný server, který bude propojený přímo s naší sérií serverů a tak se pohodlně z lobby dostanete na svůj server rovnou. Nikdo vás nebude omezovat z hlediska mapy, nikdo vás nebude omezovat z hlediska staveb a vše se bude hýbat výrazně rychleji, než kdy dříve.

Budete si moci udělat vlastní mobtrapky, akfovat a také budete znát seed vašeho světa.

Celou tuto akci má na starosti náš OP Tomet123, který na tomto dělá dlouhodobě a zároveň s tímto strávil nemalé množství času.

Co bude potřeba od adminteamu

V této části najdete vždy soupis toho, co potřebujeme ke spuštění serveru, takové todo, abychom to mohli odškrtnout a pustit.
1. Spawn, ve kterém bude vše – žádné další serverové stavby nebudeme poskytovat a necháme to kompletně na hráčích. Ten je již ve výrobě díky šikovnému členu AT, Wyxarovi.
2. Obvyklý setup pluginů, nově na verzi 1.14
2. Otestování serveru členy AT + MC skupiny
3. Propojení s permisemi + chatem
4. Spuštění serveru

Dále se můžete těšit na novinku

A to na zbrusu nový Anarchy server. Malá část z vás (obvzláště ti, kteří chtějí pouze trolit), má problém s chápání pravidel ohledně griefingu a hraní s ostatními hráči obecně. A kvůli tomu se vlastně nápad na Anarchy zrodil, tedy udělat server, který bude fungovat pro dvě věci.

První z nich bude trestanecká kolonie, tedy pro hráče, kteří se dopustí nějakého prohřešku na ostatních serverech a budou si zde muset odpykat svůj trest. Většinou půjde o to, aby si vydělali na vykoupení z věznice, tedy stačí být dostatečně dobrý miner a nenechat se při tom všem zabít a okrást. Zabít a okrást? To zní divně, že? Na survivalu vám toto většinou nehrozí.

Na což navazuje druhá funkce Anarchy serveru a tou je to, že zde bude platit jen omezené množství pravidel, konkrétně bychom to mohli shrnout na:
1. Platí zde veškerá pravidla týkající se chatu, provozu serveru a chování
2. Neplatí zde nic týkající se zabíjení hráčů, griefování a ničení staveb

Ano, čtete dobře, první server, který pod 1.14 verzí Minecraftu spustíme, bude takřka bez pravidel a budete se bát o svůj holý Minecraftí život. Nebudeme zde řešit griefing, bude čistě jen na vás, jak si zabezpečíte dům, obydlí a komu zničíte den. Mapa bude opravdu velká (10 tistíc na 10 tisíc), opravdu se těšíme na vaše výtvory a zabíjení.

Co bude potřeba od adminteamu

 1. Otestování systému členy AT + MC skupiny jakmile dá vědět Tomet
 2. Propojení s permisemi + chatem
 3. Spuštění serveru

Budou následovat další nové herní módy

Jako další server zprovozníme Skyblock, který v současné době vyvíjí Kunadusan a Ghasty. Můžete se tedy těšit na sérií super questů, které vás provedou světem Skyblocku a zároveň i doplňující věci jako propracovaný shop s ekonomikou a eventy.

Co bude potřeba od adminteamu

 1. Kuna s Ghastym dají vědět, jakmile si budou myslet, že je server ready.
 2. Otestování serveru členy AT + MC skupiny
 3. Propojení s permisemi + chatem
 4. Spuštění serveru

Creative? Creative!

Spawn creative serveru Minecore.cz

Spawn creative serveru Minecore.cz

Jakmile budeme mít rozjeté dvě novinky, pustíme se do aktualizace již stávajících serverů. První ze skupiny současných serverů bude právě creative, u kterého dojde k aktualizaci pluginů a kontrole mapy, zda se nám nic nerozbilo.

Co bude potřeba od adminteamu

 1. Aktualizace pluginů na kopii creativu – Kuna&Ghasty
 2. Otestování serveru členy AT + MC skupiny
 3. Propojení s permisemi + chatem
 4. Překlopení na produkční creative server
 5. Spuštění serveru

Survival server

Bude největší oříšek (hned po klasické vanille), protože zde máme největší počet hráčů. V první řadě půjde o to, že musíme zajistit kompatibilitu všech pluginů s verzí 1.14 a následně zařídit aktualizaci stávající mapy na 1.14. Společně s tímto updatem chceme zaktualizovat i stávající spawn a přilehlé serverové věci, očekávejte tedy svěžejší a více player-friendly serverové stavby.

Hráči stavějící na survival serveru

Hráči stavějící na survival serveru

Co bude potřeba od adminteamu

 1. Aktualizace pluginů na kopii survivalu
 2. Vytvoření následujících staveb na creative nebo pv04:
  – Nový spawn survivalu spawn budova ve stylu čtverce, jednoduchá velká budova  s hradbami a za hradbami cca 600 bloků region, kde hráči nebudou moci stavět, ale potom už budou moci cokoliv informace o warpech, příroda, vip, eventy, farma, pod spawnem schody a do endu
  – Jednoduchá, malá pvp aréna
  – PVP turnaj aréna
  – New trade centre
  – Nether spawn
  – End spawn
 3. Otestování serveru členy AT + MC skupiny
 4. Propojení s permisemi + chatem
 5. Překlopení na produkční survival server
 6. Spuštění serveru

PVP frakce

Je stále work-in-progress, jakmile budeme mít jasno, že máme vše doladěné, tak ho spustíme. Vzhledem k tomu, že na něm dělá výhradně Davo, každá další pomocná ruka je více než vítaná. Pokud máte zájem, napište nám na Facebook stránku do zpráv.

Lobby servery

Nebudeme v současné době aktualizovat, protože chceme, ať se hráči stále mohou napojit i se starší verzí Minecraftu. Postupně se jim samozřejmě bude zobrazovat informace, že další a další servery, které jsou za lobby, jsou již na Minecraftu 1.14 a na survival a další jim nepůjde projít s verzí nižší, než 1.14.

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*