Home / Novinky / Léto, horko? Nebojte, Minecraft servery trpí také!

Léto, horko? Nebojte, Minecraft servery trpí také!

 

Pokud jste si až do této chvíle mysleli, že technice je úplně jedno, v jaké teplotě se nachází, tak vás v tomto článku vyvedeme z omylu. Tím lépe, když jej budeme směřovat přímo do prostředí našeho Minecraft serveru.

Statistika za toto léto

Ikdyž není léto vůbec u konce, mohli bychom už vydat celkem slušnou statistiku toho, kolik věcí je schopno spáchat sebevraždu jen kvůli tomu, že jim je horko. Budiž tomu příkladem náš doplňkový router u serveru Asus RT-150N.

Tato krabička věrně sloužila svému účelu bezmála dva roky, jenže jak se stává, tak po uplynutí této magické (ne, toto není Čarovný Minecraft ) lhůty se krabičky většinou pose*ou. A tady to nebyla výjimka. Takže hned ztráta za 1500,-Kč.

S chlazením je hold celkem velký problém, navíc když si server hostujete sami a máte jej v pokoji. To pak můžete počítat s tím, že tropy v létě budou prakticky neustále. Ale abych neodmítal od tématu, mimo tuto malou krabičku odešel i harddisk na testovacím Minecraft serveru, což nám přidělalo sice hodně starostí, ale nic co bychom bez záloh nezvládli .

Minecraft

Prevence?

Ikdyž se to tak na první pohled nezdá, ale udělat zimu v létě je celkem fuška. Jako první samozřejmě napadne kdekoho strčit servery do ledničky, obklopit je ledem nebo ponořit do nevodivého minerálního oleje.Ok, sice by to byla cesta, ale myslím že do pekel ta nejrychlejší.

Proto se nejspíše uchýlíme ke koupi klimatizace pro servery, kdy poté i v létě bude zajištěn bezproblémový provoz celého serverového parku bez výpadků. Teda ne že bychom nějaké na Minecraft serverech měli kromě údržby.

2qm4x

Plán na tento měsíc

Je pro nás celkem jasný, zatím klimatizace není nutná, přeci jenom už se léto bude brzy uklidňovat a na ten měsíc kupovat takovou velkou bestii je na dvě věci. Právě proto raději budeme investovat do nového harddisku pro testovací server, který zároveň bude sloužit jako duplikace záloh pro všechny servery z Minecraftu survival, pvp a tekkit. Mimo jiné sem budeme nahrávat zálohy MySQL databáze.

Takže se na vás všechny těšíme ve hře a ať se vám nepokazí počítače, notebooky z toho letního počasí!

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*