Home / Adminteam / Event BattleShips v sobotu ve 20:30

Event BattleShips v sobotu ve 20:30

Sobotní event, opět něco nového…

Ano, v sobotním eventu dne 15.6.2019 ve 20:30 si pro Vás AT přichystal jednu novinku. O co jde?

Event dostal název BattleShips. Každý zúčastněný hráč dostane 1 loďku, do které
ještě před zahájením každého kola musí nasednout. Poté, co je kolo zahájeno, dostane hráč
do ruky luk a šíp. Jeho úkol je po teoretické stránce naprosto jednoduchý, musí sestřelit ostatní
hráče z loďky (tzn. musí se trefit šípem do lodí protihráčů).

 

 

Na co si dát v eventu pozor?

  • Sesednutí z loďky v průběhu kola má za fatální následek to, že je hráč považován za sestřeleného, a tudíž je z kola vyloučen.
  • Po vystřelení šípu se hráči v inventáři neobjeví další šíp ihned, nýbrž je mezi vystřelením a dodáním dalšího šípu cca 5 sekundová prodleva.
    Proto si svou munici, pokud možno, šetřte až do chvíle, kdy si jste jistí, že protihráče sestřelíte. Plýtvání náboji může být osudné.
  • Aréna, ve které se budete s lodí pohybovat, obsahuje dvě nástrahy. Jednak se zde nachází ledovce, které blokují hráčův výhled (lze je využít i jako štít), a jednak zaseknutí se (zastavení se) hráče o ledovec může pro něj špatně skončit. Druhým problémem, který lze využít ve hráčův prospěch, je přítomnost “mělčin”, to jsou místa, kde je pohyb s lodí značně obtížnější. Najetí na toto místo znamená taktickou výhodu, protože se hráči lépe míří, ale i nevýhodu, protože je hráč snadným terčem pro ostatní.
  • Pokud chcete střílet z luku, je nutné se dívat tam, kam ukazuje loď, nikoliv do strany, protože vystřelený šíp vyletí vždy tam, kam je namířená loď, ne tam, kam se dívá hráč.

 

Organizace eventu:

Z textu výše bylo možno vyčíst, že se pojede na kola. Co ovšem vyčíst nešlo? Event nebude hodnocen na počet “killů”, které v průběhu eventu hráč získá, ale bude vždy brán poslední přeživší v kole, kterému se na konci kola připočítá bod k jeho celkovému skóre (je zaveden princip vzájemné eliminace).
Tento způsob hodnocení byl zaveden, protože technické prostředky eventu neumožňují “killy” počítat. A kolik bude kol? Na tuto otázku není jednoznačná odpověď.
Počet kol bude určen při zahájení eventu v závislosti na počtu zúčastněných hráčů. Výherci eventu budou 3. V případě nerozhodnosti v pořadí bude mezi hráči proveděn rozstřel,
jehož výsledkem bude definitivní určení pořadí hráčů.

 

 

Odměny za event:

1. místo …
2. místo …
3. místo …

Na Vaši hojnou účast se těšíme!

About Davo8888 - David Mikluš

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*