Home / Blog / Budoucnost Minecraft serverů – Bukkit, Spigot smazány ze světa (prozatím)

Budoucnost Minecraft serverů – Bukkit, Spigot smazány ze světa (prozatím)

V průběhu dnešního dne jsem objevil velice nepříjemnou věc. Jedná se o to, že serverová jádra Bukkit či Spigot pro Minecraft servery, byly z internetu odstraněny kvůli DCMA nárokům jednoho z vývojářů Minecraftu Bukkitu. V současné době tedy není možné updatovat jednotlivé servery, ovšem ze strany Mojangu došlo k vyjádření, že update Bukkitu zařídí sami i přesto, že dva z hlavních developerů Bukkitu odešli.
Screenshot_14

 

Kdo za to může?

Jeden z bývalých developerů, Wesley Wolf, se pokouší srazit Bukkit, Mojang a Spigot na kolena tím, že je požene k soudu za DMCA ( pakt o vlastnických právech na digitální obsah ). Nejspíše se mu toto nepodaří, protože nevlastní Bukkit a nebyl jediným vývojářem, který za Bukkitem stál. Proto ani nemůže nárokovat tuto celou věc.

One of the ex-developer, Wesley Wolfe, is attempting to bring bukkit, mojang and spigot down, by taking them to court, and appealing for a DMCA (
Digital Millennium Copyright Act)

This will most likely fail, as he does not own bukkit, he was not the only developer, therfor, he can not take full ownership of the code.

Zdroj

Co to pro nás znamená?

V první řadě to, že nevíme, kdy bude update na 1.8. Mojang si totiž s termíny vůbec neláme hlavu a proto žádné další informace nejsou dostupné. Budeme vůbec rádi, když se to povede a dostaneme Bukkit na verzi 1.8. Pokud by se totiž tak nestalo, zůstali bychom trčet na verzi 1.7. – 1.8 (bez itemů z nejnovějšího updatu) napořád.

Co bude do budoucna?

To zatím nikdo neví, jisté je, že my neskončíme ;).

Závěrem

Update na plnou verzi 1.8 je v nedohlednu, proto nás s tím prosím nespamujte. Ano, současný stav má pár bugů v itemech, ovšem lepší nějaká 1.8, než nic! Takže držte Dinnerbonovi palce, ať to updatne a máme tu 1.8 Minecraft co nejdříve.

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*