Home / Adminteam / Blog: Předtím než Minecraft zkazili griefeři a naši společnost Biebeři

Blog: Předtím než Minecraft zkazili griefeři a naši společnost Biebeři

 

Málokdo si pamatuje čas, kdy na Minecraft serveru ani nebyly potřeba žádné protecty, Worldguardy. Je už to tak dávno, že jsme na to pomalu zapomněli. Tedy alespoň já si na tom vzpomínám hodně matně. Bylo to ještě za starého serveru radlo.eu, kdy 05/2011 nebyl problém nechat server týden běžet bez  whitelistu, bez ochranných pluginů (kromě přihlášení na účet) a hlavní město prostě nebylo vůbec poškozeno. Hráči si serveru vážili a pokud byl nějaký problém, tak se hned ptali admina, jestli by jim nemohl pomoct. Nespamovalo se skoro vůbec a pokud k nějakému přestupku přece jenom došlo, stačilo ho řešit nejvýše nějakým napomenutím.

Owner-battle-eDimka-Minecraft

A teď jsme kde?

Slušně řečeno v p*deli. Ale nerad bych to svaloval jen na Minecraft. Když si vezmete co se jen u nás děje. Zeman na hradě, vláda dle jeho gusta, veřejné zakázky ve kterých se topí peníze, miliony. Ano, krade se všude, ať je to od kostičkového světa až po svět dospělých a svět politiků. Tomu se můžeme divit, že děcka jsou schopna si rozkrást už pomalu vlastní barák jen kvůli tomu, že chtějí mít buď více surovin…nebo je prostě ten sousedův barák hezčí a náhodou tam nemá žádný protect. Ať se daní jedinci stydí, takto to v Minecraftu dopadnout opravdu nemělo.

Řešení?

Rád bych s něčím přišel, nějaký jednoduchý způsob ochrany před zloději, požáry a dalšími věcmi. Jenže všechno musí hráč tak nějak základně ovládat, a když koukám na zvláště ty mladší (typicky 13-15 let), kdy je cílem zájmu jejich společnosti vzor kluka, který se podobá co nejvíce Bieberovi, tak si prostě říkám, že to nemá ani cenu.

Tato bukvice u nás dělala GM, pak jsme ho vyhodili

Ano, návody na webu vypracované máme, warpy s informacemi taky. Ale pokud někdo žere takovou dle malou stvůřičku, která nevypadá ani jako kluk ani jako holka, ale prostě něco mezi tím, tak nevím, jestli alespoň 30% lidí si to najde. O chování tady už ani řeč být nemůže, celý adminteam to zná například z náborů nebo spamu na jejich Skype.

Kill it with fire!

Pokud si myslíte, že na závěr se dočtete o tom, jak Minecore bravůrně chce udělat nějaký naprosto revoluční systém ochrany v Minecraftu.. tak se pletete. Setrváme stále u Worldguardu s tím, že se budeme snažit, abyste měli co nejbezpečnější hru bez takovýchto zlobivých děcek, Bieberů a všeho dalšího. A jinak, těšte se na update na začátku příštího měsíce!

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

3 comments

  1. ne, na zaří se těšit nebudu

  2. no to teda boli najlepsie casi ziadne rezidencie..hraci sa respektovali ale ako kazda online hra aj tato sa uz zkazila…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*