Home / Novinky / Blog: O častých updatech, adminech a serveru

Blog: O častých updatech, adminech a serveru

Myslím že je opět čas, kdy bychom se měli uchýlit k nějakému zhodnocení našeho serveru. A jak to již tradičně bývá, proto vydávám takovýto blogpost, ve kterém objasním několik vybraných věcí týkajících se serveru.

Updaty Minecraftu

Tvůrci Minecraftu přidělávají mě jako správci serveru celkem dost práce s těmito častými updaty. Je sice skvělé že každou chvíli přibývají nové itemy, bosové nebo dokonce lektvary, ovšem je to často za cenu toho, že server se několik dnů za sebou ladí tak, aby se na něm dalo normálně hrát. Viz. situace předchozího týdne. Doufám, že nás po uskutečněném update na 1.4.5 nečeká delší dobu nic přelomového a všeho si užijeme až někdy v období Vánoc, kdy by mohl teoreticky vyjít Minecraft 1.5.

Osobně bych zvolil spíše méně časté updaty, zato kvalitnější – práce na kódu, odstranění zbytečných věcí a hlavně čas to vše protestovat.§

Admin team

Toto je stále nekonečné téma, ovšem pár bodů bych si zde dovolil vypíchnout. Vzhledem k tomu, že schopných lidí starat se o server je málo a nábor je vždy otevřený viz. naše fórum, tak můžete posílat své profily tam. Nespamujte email ani můj skype! Děkuji 🙂

Server hardware

Krabka na které běží úplně všechno kdesi u mě doma dostala do vínku nový 3TB HDD, který je nyní okupován Tekkitem. Survival si pěkně bručí na SSD disku a čeká na svůj vlastní dedikovaný disk s kapacitou 180GB. Pokud nám ten májský kalendář blbě tak příští měsíc se toho dočkáme.

Akorát ramka 16GB se občas zdá být dosti zaplněná, no nějak s tím uděláme něco, protože survival je schopen sežrat i 10GB z této paměti. A abych nezapomněl, zprovoznil jsem zobrazování stavu záložních zdrojů pro server, dalo mi to dost práce, tak to kdyžtak zkoukněte. http://81.200.53.35/cgi-bin/apcupsd/multimon.cgi

Jako další blbůstku bych mohl označit možnost sledování trafficu – síťového provozu u nás na serveru, kdo má zájem, nechť míří sem a nezapomene klepnout na refresh v dolní části článku na stránce :).

Budoucnost serveru

K tomuto snad jenom krátce. Chceme dělat server pro hráče a chceme to dělat hooodně dlouho. Čekejte na spoustu blbinek pro vaši zábavu a možná i 3. server.. kdo ví :).

Survival server

Máme v plánu otevřít oblasti kolem spawnu pro běžné stavění, kdy to nevíme. Obchod bude dodělán ještě tento týden, pověřím tím jednoho ze členů AT, nejspíše nějakého zodpovědného OP. Vybírat budu zítra, úplnou náhodou to bude Ardyx. Ale o tom nic nevíte…jasné?

Tekkit server

No tekkiťáci si mažou jak se jim zachce, držím jim palce ať už jednou mají stabilní mapu. Pokud mi po 3. smažou mou nově postavenou jadernou elektrárnu, tak je vlastnoručně přizabiju. Ano Vavřo, navštívím tě tam na Moravě :D.

Toť vše z tohoto krátkého blogpostu

Přeji vám příjemnou zábavu a nezapomenutelný čas strávený na serverech Minecore.cz

Radim Lipovčan

@Ownercz

Majitel Minecore.cz

 

 

 

Překlepy vyhrazeny, píšu to v 23:15 a pomalu už nevidím na monitor. 

 

Minecore survival social + pvp server

Minecore Tekkit survival server

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*