Home / Novinky / Blog: Jak to zatím u nás vypadá se serverem

Blog: Jak to zatím u nás vypadá se serverem

Tento článek nebude o Minecraftu jak je zvykem,  ale spíše na čem nám ten Minecraft Server vlastně jede.

Berte toto jako spíše informativní novinku, moc vážné to teďka nebude.

Na čem server vlastně běží

Mnoho lidí se mě ptá, na jakém hostingu provozujeme náš Minecraft server.  Zajímavým zjištěním pro mnoho z nich je, že server hosting si provozujeme sami a proto nejsme závislí na jakékoliv hostingové společnosti jako je Fakaheda apod. . Jistě, hosting je u nich levný a platba pomocí vip sms by jistě byla snažší, ovšem proč neprovozovat server na vlastním železe, když je možnost ?

Tuž troche te historie, ni ?

Od počátku tzn. založení serveru byl server umístěn ve městě Třinec. Zde se kolem něho utvořila aktivní komunita hráčů – Mineslav, Scuttles, Minernik, Krbly, Gafry a Juraj, kteří nám pomohli s rozjezdem serveru. V současné době z těchto původních OP na serveru zůstal pouze Mineslav ve funkci GM, neboť již není  aktivní tak, jako dříve vzhledem k orientaci na jiný styl her.

Současná situace

V současné době dojde v místě, kde jsou naše servery umístěny k menší rekonstrukci, proto jsme se rozhodli je dočasně přestěhovat na „přijatelnější“ místo.

V popředí webserver a vzadu hlavní server, na kterém běží Survival i Tekkit server

 Ano, pokud tipujete, že se servery nachází v níže položené místnosti domu, hádáte správně. Jedná se o sklep, kde jsem vlastnoručně přivedl Gbit linku z modemu, takže by vše mělo běžet bez problému. Jako záloha v případě výpadku elektrického proudu slouží UPS od firmy APC s kapacitou 750VA a výkonem 405W, který bez problému utáhne oba servery po dlouhou dobu.

Dokdy se bude takto „stanovat“

Toto kempování by mělo dle všeho skončit zhruba 3.7., kdy můžete nejpravděpodobněji očekávat přesunutí do již nově udělané server skříně, kde budou oba servery společně s veškerou komunikační technikou uloženy.

O všem budeme včas samozřejmě informovat na našem webu a také prostřednictvím Netricsy i ve hře.

//šifrovaná zpráva Pozdravujeme také naše spoluMinecraftíky

Tento vzkaz je pouze pro pár lidí, kteří spolupracuji s jedním okřídleným savcem . Chytrý krok dle jedné fake nové ip adresy zinscenovat připojení všech OP. Ovšem celkem blbě… sorry Tomášku :*.

//konec šifrované zprávy

Plány do budoucna

Vzhledem k blížícímu se vydání 1.3 jsme se rozhodli nedat wipe, protože mapa je poměrně mladá a neaktivní chunky průběžně mažemel. Nová krásná města vznikají stále a nechceme, aby byla zbytečně smazána.

Antiflyhack opatření na serveru

Musíme konstatovat, že počet flyhackerů se pomalu, ale jistě blíží z 0 na záporné číslo. Hold si ptáčkové už bez VIP nezalítají, smutné.

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

2 komentáře

  1. Preco nejde teraz server

  2. Pěkné to máte!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*