Home / Novinky / Blog: Jak se to má se serverem, investice do HW
Minecore!!!

Blog: Jak se to má se serverem, investice do HW

V uplynulém týdnu byl celkem velký zmatek kolem úplně všeho. Částečně nám stávkoval systém automatický VIP, který se po občasném restartu survivalu odhodlal, že sice VIP zaznamená, ale dál ho nepustí, dále nám nakonec službu vypověděl celý operační systém Debian na Minecraft serveru, takže jsem měl opravdu co dělat.

The Guts Of Our Machine

Ze všeho nejdříve bych vám chtěl ukázat nové vnitřnosti našeho stroje, na kterém běží všechny 3 servery – Minecraft Survival, Tekkit a Minecraftkingdom.

Takto vypadala sestava před upgradem

A takto vypadá náš server nyní

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak vidíte, vyměnili jsme skříň za CM Elite 372, dále došlo k trochu razantnější změně chladiče – box AMD vs Noctua NH-D14. Snad poslední věc, která stojí za zmínku je, že se koupil regulátor otáček větráků, aby to nedělalo hluk, když není potřeba až tak chladit. 😀

Traffic na našem serveru

Jak jistě víte, spousta lidí společně na survivalu, tekkitu a McKingdomu nám vytěžuje pořádně linku. A proto, že jsme server domácí, hostovaný výhradně na vlastním hardwaru, jsme schopni detailních grafů a všech těchto serepetiček okolo.

Traffic na serveru
Měřeno pomocí statistik na MikroTik Routerboardu

Otevření nového fóra

Společně s každodenním spamem na info emailu jsem se rozhodl k otevření nového fóra (ano, bylo tu už v minulosti jedno, ovšem nebylo moc dobře řešené). Toto fórum bude sloužit jako prostředek ke kontaktu hráčů s Admin Teamem a mohou zde uvádět vlastní nápady, připomínky a kritiku. Ovšem také bude sloužit pro nábory hráčů na pozice Helper a GM. O OP nežádejte, nemá to smysl, tyto lidi si volím osobně a po důkladné prověrce všech aspektů přijetí. Podruhé už si nemůžeme dovolit pustit nějaké idioty do vedení. Starší stálí členové AT budou vědět, koho tím myslím.

Jen jedna věc ohledně fóra, prosím nespamujte mě ve hře se zprávy typu „Ownere uz jsem ti odepsal na ten topic“. Toto mě dokáže vytočit, fórum je od toho, aby se věci probraly v klidu, ne ve spěchu jako na chatu.

Forum
Tímto bych tento dnešní blogpost zakončil, ovšem ještě uvedu jednu informaci na závěr, týkající se eventů – v eventu o měsíční VIP na survival serveru vede s časem 5d 15h 09m Ricom a na Tekkitu je ve vedení Ing_Jetel s časem 5d 12h 29m . Porazí je někdo ? 😀 Více info na webech se statistikami.

Tak trochu uhozené logo tohoto článku 😀

 

 

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*