Home / Novinky / Blog: Jak probíhal update Minecraft serverů + výhled do budoucna

Blog: Jak probíhal update Minecraft serverů + výhled do budoucna

Většinou stačí přemazat Bukkit.jar na novější verzi, vygenerovat mapu a stáhnout nové pluginy. Poté se už může z vesela jet na nové verzi Minecraftu a nikomu to nedělá žádný problém. Ale snad jste si nemysleli, že na 1.7.2 Minecraftu toto bude platit 🙂 .

 

Kdyby měl den 32 hodin…

tak by se dalo stihnout spousta věcí, například to, že by šlo řádně otestovat celý update a odladit ho tak, aby nelagoval. Ovšem žijeme pouze v 24 hodinových denních intervalech, takže od toho se taky odprostíme. To je myslím k začátku všechno a nyní již fakta.

Přechod Minecraft serveru na linux

Určitě jste si všimli toho, že byl včera od 22:00 výpadek, který trval do 3 hodin rána. Bylo to proto, že jsme museli přejít na z Windows Serveru na Debian, hold jedna část javy, která je pro nás nepostradatelná – Bungeecord, na Windowsech nejela správně a slušně řečeno, bugovalo to jako prase. 100% vytížení procesoru takovouto malou věcí opravdu není normální. Dnes už vytížení procesoru bylo o poznání menší, společně s tím i hratelnost na našich serverech se postupně dostávala na normální (sice občas lagující kvůli developer verzi 1.7.2) hodnotu.

a_minecraft_christmas_by_tvz_randomness-d5o3mnb

Příští týden v nedohlednu

Sice nás dělí od pondělka, potažmo příštího týdne jen pár hodin, plány Minecore jsou ale ještě dosti nejisté. Rádi bychom už dokončili vytváření všech serverů – chybí nám otevřít Hardcore a Minigames. Ovšem nejdříve musíme zajistit hru bez lagů na našich hlavních serverech. Doufám, že se s tím popereme co nejdříve abychom vás mohli pozvat na všechny servery.maxresdefault

Plány na Vánoce?

Ano, nějaké jistě vymyslíme. Za vedení můžu slíbit, že pro vás určitě chystáme něco pod pařez, na vánoční prázdniny a i na nový rok. A co? No to se dozvíte přeci později, teďka je ještě čas!

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

2 komentáře

  1. A co teprv, že hvězdný den trvá 23 hodin, 56 minut a nějaký drobný, zlatý 4 minuty fuč 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*