Home / Blog / Blog: Bude změna? Bude.

Blog: Bude změna? Bude.

Vzhledem k dnešnímu chování hráčů na survival serveru a chybě pluginu jsem si uvědomil, že bych vám vlastně měl napsat tento článek.

První věcí, kterou bych chtěl probrat by bylo chování hráčů v případě, že nastane lag. Ano, dneska dopoledne nastal. Ovšem my za toto nemůžeme, jednalo se o chybu pluginu, který kontroluje chat a maže nevhodné výrazy (sprostá slova, reklamy apod.). Prosím vás tedy o to, abyste zbytečně nepsali do chatu laag, laaaag apod. jenom tím opět přitěžujete pluginu, který kontroluje spam a snaží se vás v tomto omezit. Tím dojde ještě k většímu lagu, který si tak rádi prožíváte.

Starosti s Bukkitem, pluginy

Pro nás není problém pluginy nastavit a poté server odladit. Problémem jsou časté updaty Minecraftu, které jistě jako hráči vnímáte pozitivně, ovšem my jako adminové již ne. S každým updatem přichází čekání na novou verzi Bukkitu, poté rychlé testování pluginů, zdali všechno jede. No a většinou to nejede a právě proto se musí čekat na to, než se vydají updaty. Toto se děje v rozmezí minut, hodin a dnů.

Když takto máte sledovat cca. 40 pluginů, zdali jsou všechny v pořádku a aktivní, zabere to notnou dávku času. Ano, mohl bych tento čas věnovat něčemu jinému, ale když už provozuji ten Minecraft server, tak jsem si řekl, že se na to jen tak nevyprdnu. Totéž bude platit o 1.5 update, kde bude doslova tuna nových pluginů, které vám pomohou s hrou na našem serveru.

Na čem momentálně pracujeme

Začínáme již stavět nové eventy, upravovat a zdokonalovat ty staré. Počítáme s novými pvp arénami i s boji v týmech. Na 1.5 se můžete těšit navíc ještě více díky novým biomům – tropická souostroví, travnaté savany, v netheru se těšte například na speciální eventy se spoustou zabíjení. V endu připravujeme jednu z nejpropracovanějších endertrapek + jsme vyčlenili prostor pro vás ke stavbě. Nové doly budou lépe přístupné a celkově komfortnější pro těžbu.

 

 

 

 

 

 

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*