Home / Adminteam / Aktualizace ekonomiky na survivalu a vylepšení vanilly

Aktualizace ekonomiky na survivalu a vylepšení vanilly

Měsíc jste neměli žádné pořádné novinky a informace ze serveru. Vím to tom, ale když propagace, psaní novinek a technická administrace jde přes jednoho člena AT a ten se zrovna stěhuje, píše diplomku a do toho všeho se ještě rozhodne změnit práci, tak se nedivte, že tento měsíc byl pro mě maximálně narvaný. V následujících odstavcích najdete věci, co se za tento měsíc udály a zároveň s tím i stanovení dalšího postupu – plán pro únor 2019.

Leden ve znamení vrr

Může to znít divně, ale je to tak. Když jsem neměl čas sedět na Teamspeaku a aktivně komunikovat, tak se nám adminteam rafnul a byly zde značné rozepře co se ekonomiky a warp trade týče. Je to i má vina, protože jsem začal dělat změny a nedokončil je. Jakmile jsem se o tomto dozvěděl a měl chvíli čas, podařilo se mi všem začít vyhrožovat tím, že pokud budou dělat nadále binec, tak půjdou okamžitě z AT pryč a byla stanovena schůze, na které jsme probrali všechny aspekty warpu trade a dali to do pořádku. Zároveň z této schůze vzešlo to, že budeme aktualizovat ekonomiku – o tomto ale až trochu později v článku.

Nezálohovali jsme, od 1.1.2019 do 14.1.2019 jsme neměli funkční zálohovací systém a vzhledem k mému časovému vypětí jsem si toho všiml až při kontrole v půlce měsíce. Můžeme být rádi, že všechno jelo, žádný z disků nevypověděl službu a nevzniklo žádné velké špatné. Nyní jsou již denní zálohy na pravidelné bázi a nemusíme se bát o data. (po dopsání této věty následovalo klepání na dřevo)

Změny v ekonomice na survivalu

Část byla dohodnuta na schůzi, část byla oddiskutována na Teamspeaku a zbytek doplňuji a rozhoduji nyní já. Doufáme všichni, že tyto změny zlepší gameplay na Minecraft survival economy a díky nim si hru více užijete.

Jobs

 1. Netherrack, sandstone, pokládání ores odečítalo peníze – šlo o bug, bude opraveno (u některých nicméně jsme nechali toto znevýhodnění schválně kvůli duplikování – kopáč co pokládá orečka a kope je zpátky).
 2. Peníze nebudou za vykopání/položení bloku vypláceny ihned, ale v určitých časových intervalech a bude zde určitý limit a taxa, kolik si hráč bude moci vydělat za daný interval. V současné době je rozhodnuto o intervalu 2 dní (tedy co 2 dny vám příjdou peníze na účet za to, co jste vydělali) a maximálním výdělku 3k za 2 dny.
 3. Budou zvednuty limity pro jobs, konkrétně ceny obecně (globální modifier zvedneme a zároveň několik bloků např. grass bude mít vyšší odměnu za vykopání).

Adminshop

 1. Bude rozšířen výkup v adminshopu o suroviny, které hráč běžně může vytěžit a zároveň s tím bude rozšířen výkup také o itemy, které padají z trapek.
 2. V shopu budou zřízeny oddělení dle povolání pro výkup (dřevo v sekci dřevorubec).
 3. Ceny pro výkup a zároveň i nákup itemů budou dodány v průběhu příštího týdne ke schválení Tometem.
 4. Hráči si budou moci koupit za herní „VIP“ označené jako aktivní hráč, které bude mít řadu permisí pro lepší hru. (upřesníme až nasadíme) Cena na měsíc bude okolo 4 tis herních peněz.

Pozemky na warp trade

 1. Pozemky blízko warpu jsou a zůstanou drahé.
 2. Postupný přesun z pronajímaných pozemků na stálé pozemky s podmínkou, že hráči musí se o shopy aktivně starat, jinak jim budou resetovány.
 3. Ceny pozemků na warp trade, které jsou vzdálenější od warpu budou za „pár peněz“, tímto umožníme všem mít vlastní shop. Cenově bych to viděl 400-600 za permanentní shop.
 4. U 3. bodu budou členové AT průběžně kontrolovat aktivitu shopu – pokud nebude aktivní, tak bude promazán.
 5. Bude zaveden limit pro hráče – max 3 pozemky s tím, že čím více pozemků, tím aktivněji se o ně musí starat a zároveň první pozemek a každý další musí být před zakoupením následujícího již zastavěn a řádně nastaven (bude tam hezký obchod).

AFK hráče

 1. Pokud nebude mít server problémy s TPS a výkonem, je od nyní povoleno AFK i u farem apod. Tímto bodem se nahrazují jakákoli pravidla, která se do nyní na toto chování vztahovala.

Questy, dungeony, hlavy hráčů

 1. Dojde k vytvoření dungeonů, které budou mít poplatek za vstup – očekávejte nasazení v průběhu února.
 2. Dojde k dodání dekorativních hlav hráčů do adminshopu, které budou moci hráči koupit za 300 herní měny.
 3. Dojde k vytvoření questů – vedoucí tohoto projektu bude Eminemfun.

Placené příkazy

 1. Cena placených příkazů bude snížena na 250 herní měny (/den, /noc, /dest, /slunce).

Změna skinu

 1. Bude umožněna všem hráčům na serveru za poplatek 1000 herní měny. Změnu provádí výhradně OP.

Vanilla servery pro týmy

Jste skupina hráčů, která hledá místo pro stavění, projekty a velké mobtrapky a běžná vanilla u nás vám nestačí? Chcete větší viditelnost mapy (renderdistance)?

Pokud máte ambice na to být aktivími hráči a jste schopni nám jednou týdně poslat 10 screenshotů vašeho postupu na serveru, rádi vám zařídíme přístup na naše private vanilly zcela zdarma. Stačí nám napsat do zpráv na Facebooku a domluvíme se.

Skyblock

Máme v plánu spustit v průběhu tohoto měsíce, ještě ladíme několik pluginů, aby bylo vše přichystáno.

 

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*