Home / Novinky / Že by další hacker? Nesmysl, pouze výhružky

Že by další hacker? Nesmysl, pouze výhružky

Nevím, jak přesně bych měl začít tento článek, aniž bych se opakoval.

Ano, je to opět tady. Jednou za půl roku, nebo i častěji se najde parta jedinců,která se rozhodne život GM a OP na chvíli vyvést ze všední grieferské nudy.

O čem že to vlastně mluvím?

O dvou expertech, kteří si myslí, že něčeho dosáhnou rozšiřováním zpráv o hacku našich stránek. Ano, technicky je možné vše, ale naše zabezpečení je na poměrně dobré úrovni.

První, který se o rozruch postaral je jakýsi Ta**cs.Ni**las (skype nick hráče hrajícího na nejmenovaném MC serveru). U něho bych se rád chvíli zdržel, neboť když jsem ho chtěl kontaktovat prostřednictvím Skype, tak se jednoduše vypnul a dále neobjevil.

Naneštěstí pro něho existuje i taková věc, jako je Google, takže nebyl problém najít kontakt na něho prostřednictvím TeamSpeaku.

Opravdu nechápu, jaký důvod mají děti kolem 10 let k tomu, aby posílaly takovéto hoaxy našim hráčům přes Skype. Proto jsem se ho nejdříve chtěl slušně zeptat prostřednictvím chatu, protože jsem neměl v danou chvíli u sebe mikrofon, ani sluchátka.

 

Následoval ban za nadávky na TeamSpeak serveru. Pozn.kde jsem nadával ?

Po pěti minutách se mi podařilo připojit.

Následovalo cca 30minutové snažení se o to, aby sdělil důvod proč tak dělá. Vylezlo z něho to, že hraje jakýsi Syndicate, je mu kolem 10 let a dělá videa na youtube….

V průběhu tohoto „plodného rozhovoru“ se přidal i další, v hlase bylo znát, že je trochu starší, než tyto děti.

Přidal se Drago

S nickem Drago se začal vychloubat, jaký to není hacker.Prý už shodil několik webů, ovšem mělo to háček. Dané weby byly umístěny pod firmou Endora, což je poskytovatel hostingu, který nechce mít zbytečné problémy s weby se závadným nebo urážejícím obsahem.

Velký „hacker“

Proto pro „hacknutí“ webu stačilo napsat email, kterým si začal stěžovat na danou stránku.

Jednalo se například o http://www.dragousekbuzna.8u.cz/  náhled stránky dostupný zde http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:joPWMFx43jcJ:www.dragousekbuzna.8u.cz/+dragousekbuzna.8u.cz/&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&client=opera .

Vše probíhalo na TeamSpeak serveru *s***ers .Poté se dostavil ban na 5 minut od Dragona.

Za 5 minut jsme to zkusili já + Stalker, dostali se pouze k dalšímu dítěti, kterému nešlo vůbec rozumnět. Takže jsme to vzdali a šli zpátky do OP křesel našich MC serverů.

 

Vážně si myslíte, že bychom něco takového vzdali, když vyhrožují našim hráčům ?

Tyto výhružky bereme vážně, proto jsme to po cca. 2 hodinách zkusili znova.

Výsledek ?

<20:17:28>  Trying to resolve hostname ts*.*****ers.cz

<20:17:28>  Trying to connect to server on ts*.****ers.cz:****

<20:17:28>  Invalid server password.

<20:17:45>  Trying to connect to server on ts*.****ers.cz:****

<20:17:45>  You are banned temporarily. Reason: „ZALEZ!“ Try again in 00:54:17

 

A tak jsme zkusili jiný přístup.

Přeci vedoucí daného projektu musí být kompetentní k vyřešení problému ohledně těchto výhružek, ne? Pozn. alespoň já se snažím řešit problémy ihned.

Výsledek chatu s majitelem daného serveru:

co resit ban na hodinu?to je dobrej vtip xD sou dulezitejsi veci nez hodinove bany co se musi resit!a navic to tu mam hlidat kazdeho co tu dela?to je vtip ne? a ty vase vihruzky  co si o sobe myslite? me budete vyhrozovat?reste to s stim kdo vas zabanoval.a co vubec spiclujete co kdo dela?

 

Očividně nebyl schopen pochopit tuto věc, i přes detailní objasnění dané situace.

Závěr

Zkoušeli jsme i na TeamSpeaku kontaktovat OP, poté i ve hře. Někteří nás odkázali na jejich webové stránky i na vedení (jeho). Řešení – zjištění důvodu, proč vlastně jejich hráči a OP mají v plánu napadnout náš web jsme se, však nedobrali.

Snad je tímto upozorníme, že není třeba vyhrožovat serveru a hráčům, kteří s nimi nemají absolutně žádnou souvislost. Ano, jsme jejich konkurence, ale takovéto výhružky a jednání?

Poznámka Ownercz:

Historie se opakuje, ovšem nyní máme několikanásobně lepší zabezpečení, takže se není čeho bát. Sám jsem mluvil s některými OP jejich serveru přes TS, jsou to 10-14 letá děcka, která sedí u Minecraftu do 1 ráno. Žijí si svůj vlastní svět.  Neříkám, že to jsou všichni, byli tam i slušní a poctiví hráči, kteří se snažili alespoň něco udělat.

Takže prosím Drago, zanech těchto planých řečí. Stejně stěží jen zapneš Minecraft. Laskavě zůstaň ve světě her a IT přenech těm, kteří tomu rozumí.

Na závěr ještě jeden vzkaz pro majitele, to, že sis koupil rozjetý Minecraft server neznamená, že se můžeš chovat tak, jak se chováš nyní.

 

Vyhvězdičkované údaje byly nutné, abychom předešli dalším problémům z jejich strany.
V případě, že se toto jednání bude opakovat, zaujmeme patřičná opatření. Sílu na to máme, narozdíl od nich. 

 

Screenshoty z daného chatu atd. na požádání zašlu, stačí kontaktovat info@minecore.cz .

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

4 komentáře

  1. Heh Tak to mě dostalo 😀 že nebudu to řešit hodinovej ban 😀 tak to jsou asi pořádní kidi 😀 Mno co jsou na svete i taci

    • Stane se, že člověk občas nepochopí podstatu věci. Kdybych na něho vlítl tak jak on potom na mě, nedivil bych se.

  2. Chtěl jsem , aby se seznámili s tím, co může podporovat včelu v něčí pohybující duchu tak, aby to tam nebylo , kteří nemohli přiznat přesnou odpověď.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*