Home / Historie serveru

Historie serveru

Právě píšu 334 příspěvek na tomto portálu a jasně si vzpomínám na naše začátky…. tak si trochu zavzpomínáme, ne ?

Píše se 23.9.2011

Počet slotů : 10  Počet hráčů přes den: 6 Rekord online: 7

Po začátcích s Minecraftem ve verzi 1.3 nebo 1.4 (beta) jsme se rozhodli spustit náš první projekt, server.radlo.eu. Byl to předchůdce radlo.eu a také minecore.cz . V té době jel server i web na dnes již prehistorickém počítači s AMD Duron 800Mhz a 768 MB ram. Vše obsluhoval skvělý systém od Microsoftu, Windows XP. Tato sestava nám vydržela přibližně měsíc, než jsme si uvědomili, že nemá smysl provozovat server byť jen pro 6 lidí, na takovéto šunce. Zakoupili jsme proto náš první „server“.

Sestava to opět nebyla bůhví jak skvělá, ale své účely splňovala naprosto dokonale. Finance jsme na lepší neměli, takže nám nic jiného nezbývalo. Pro upřesnění, server se financoval z peněz dvou studentů gymnázia, kteří si na něj postupně vydělávali pomocí webdesignu i normálních brigád. Tehdy nás Atomový server vyšel na necelé 4 tisíce, což byla celkem slušná pálka. Tato sestava nám vydržela následující 3 měsíce, kdy se ovšem již dvě slabá výpočetní jádra procesoru stalahrdlem řešení.

Někdy v té době začínají celému GM a OP týmu taneční, čas o víkendech se na MC minimalizuje, ovšem vše se stíhalo ještě bez problémů. Rada pro všechy, na taneční určitě choďte, je to super čas :).

 

Píše se 14.10.2011

Počet slotů : 20  Počet hráčů přes den: 13 Rekord online: 17
Hráčů začalo postupně s propagací webu přibývat, konaly se první eventy a začínalo se s eventem Hrad, ještě jsme dokonce měli trpělivost vysvětlovat hráčům jednotlivě, co a jak mají dělat !:D

 

Píše se 14.12.2011

Počet slotů : 30  Počet hráčů přes den: 20 Rekord online: 29
Po další sérii webů jsme se rozhodli – Owner a PixeL, že budeme potřebovat koupit první pořádnou mašinu. Naše volba padla na komponenty z Aukra, protože na nové by jednoduše nestačil náš rozpočet. Objednala se základní deska pro AM3 společně s procesorem AMD Athlon x2 250 (550Kč+1500Kč) a nějak se to všechno dalo dokupy společně s novým harddiskem – 2TB Seagate Barracudou. Server šlapal pěkně pod doménou Radlo.eu, ovšem chtělo to něco „lepšího“.

Nabírali jsme první GM tým mimo naše město Třinec, stal se jím BlackDragonSK. Pokud to čteš, zdravím tě a děkuji za vše, co si pro server vykonal ! 🙂

Taneční skončily, čas se o víkendech zvětšil a opět se organizovaly velké eventy v sobotu.

Píše se 22.12.2011

Počet slotů : 50  Počet hráčů přes den: 30 Rekord online: 42
Nastává zlom, kdy Radlo.eu již není vyhovujícím jménem pro náš server. Doménu jsem koupil kvůli tomu, že jsem zde chtěl mít osobní fotografie, blog apod. pozn. Radlo – přesdívka Ownera od výborné kamarádky – pokud to čteš tak mi kdyžtak dej vědět :D.

Asi po 2 hodinách uvažování a komolení spousty jmen jsem vyplodil cosi s názvem Minecore, klíčovou část Minecraftu to v sobě mělo a core mělo symbolizovat žhavou lávu nacházející se většinou někde dole, v jádře, u bedrocku.

 

Píše se 23.12.2011

Počet slotů : 50  Počet hráčů přes den: 35 Rekord online: 45
Přesun na Minecore.cz trval dlouho, protože jsme postupně migrovali jak data, tak hráče. Vše se naštěstí podařilo a krátce po začátku nového roku jsme tak mohli otevřít nový server Minecore.cz. Spustili jsme ještě narychlo pod radlo.eu VIP systém, který jsme dělali kompletně ručně a vše jsem si evidoval v Excelu, opravdu příšerná mravenčí práce do té doby, než se vše zautomatizovalo. Proto také když si kupujete sms musíte zadat pm RADLOVIP :).

A víte kdo byl první VIP ? Holka s nickem AdriiCZ !

Píše se 10.1.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 35 Rekord online: 47
V této době se od nás odpojují spolužáci, kteří nám pomáhali zakládat server. Odpojují se naštěstí jen z GM a OP postů, v real life jsme stále v kontaktu. Jmenovitě to byli : Mineslav,Gafry,Krbly,Minernik,Juraj,Evoxi

PixeLova aktivita také na Minecraftu utichá, sleduje jej jako kápo v pozadí a nebezpečně tahá někdy za nitky.

 

Píše se 23.1.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 40 Rekord online: 49
Někdy v této době se u nás objevuje poprvé hráč s nickem Herman_z_Ostre, několik členů AT si myslí že má zbytečně dlouhý nick a navrhovalo, že by si ho měl změnit. Žádost byla vedením zamítnuta a tak si tento budoucí GM a následně OP začal u nás postupně budovat beztrestnou kariéru.

Píše se 15.2.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 40 Rekord online: 55
Další práce na webdesignu nám dovolila provést upgrade procesoru, tentokrát z dvojjádra na čtyřjádro na kterém server běží dodnes. Vše se podařilo dle plánu a jak vidíte, jsme s procesorem stále spokojení.

Píše se 20.3.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 45 Rekord online: 58
Někdy v této době se u nás objevuje poprvé  Es1ck0 společně se Shihei, co si pamatuji, tak se připojili k nám na testovací 1.2.3 server a pomáhali nám stavět mapu, kterou jsme nakonec stejně smazali a nasadili úplně jinou. O pár dní později Ownercz dosazuje Shihei na post OP, Es1ck0 se stává OP na Creative serveru. Zbytek AT se trochu divil, ale hold vedení se občas poslouchat musí.

 

Píše se 25.3.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 45 Rekord online: 60
Probíhá wipe a všeobecný zmatek na serveru, který je dovršen občasným chcípnutím residencí (fix nalezen až tento měsíc!). Díky pohotovým reakcím admin teamu vše běží ale v pořádku a problémy jsou minimální. Uvažujeme o koupi záložního zdroje, protože výpadky proudu občas jsou a shodí to kompletně server.

Díky příspěvku od AngularBoye si může server dovolit SSD disk, který v zápětí se jeví jako klíčová komponenta z hlediska výkonu serveru.

Startujeme nový PvP server s hlavním OP KosciCZ, po pár týdnech ho přebírá VavraCZe, který ho ukončí přibližně za 2 měsíce a poté rozjede pořádně Tekkit pro originální klienty. Za což mu tímto děkuji, protože sám bych neměl čas starat se o dva servery najednou.

Píše se 6.4.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 40 Rekord online: 49
Zakoupen záložní zdroj APC UPS 700VA, který nám má udržet až 30 minut server v chodu. V zápětí je neplánovaně otestován 45 minutovým výpadkem proudu, který bez problému přežil a udržel server online.

Nějak se mi začínají protivit Windows Server jako operační systém na serveru a uvažuji o přechodu.

 

Píše se 23.5.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 40 Rekord online: 49
Začínají problémy v AT, kdy zjišťuji kooperaci některých členů AT s jinými servery, nastává fáze ipbanů a čekám, zdali se umoudří. Nakonec se vše vyvrbilo až na začátku 7. měsíce tak, že máme relativně stabilní a pohodový AT.

Píše se 13.6.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 40 Rekord online: 49
Já se pomalu balím na cestu do Německa a obávám se, co se serverem bude dál, půlka admin teamu dostala odstrašující tresty a o server se stará hrstka lidí. Nějak to vše jede dál, jsem na semináři, takže jsem to ani moc neřešil a užíval si Impulse12 v Bad Marienbergu.

 

Píše se 24.6.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 40 Rekord online: 49
Vrátil jsem se před pár dny z Německa, server momentálně sídlil tento měsíc ve sklepě z důvodu rekonstrukce a kupodivu vše jede. Hráči hrají, kostky se dají kutat, takže není proč si stěžovat. Začínám ovšem zjišťovat, že bude potřeba získat pár adminů zpět,což se mi také naštěstí v průběhu dalšího měsíce podařilo.

Přešlo se z Windows na Linux, konkrétně na Ubuntu, které se zdálo zprvu jako nejjednodušší. Minulý týden jsem zjistil, že jsem tím udělal fatální blbost, ale což, každý se nějak učí, že.

Píše se 5.7.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 50 Rekord online: 49
Server se stěhuje do své nově udělané skříně, kde se vzápětí peče dlouchých pět dní, než bylo nainstalováno potřebné chlazení. Někdy si říkám, že jsem opravdu naivní, když doufám, že více jak 60W odpadního tepla půjde samo prostorem za skříní nahoru, blbost, muselo se vrtat a čekala mě instalace 2x 120mm větráků s 1000RPM.

Píše se 20.7.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 70 Rekord online: 95
Na server přichází hráč jménem Rathma a záhy se z něj stává GM. Starší členové GM týmu,kteří byli vesměs děcka protestují kvůli předešlým změnám, které nakonec vedly k jejich odchodu.

 

Píše se 2.8.2012

Počet slotů : 100  Počet hráčů přes den: 70 Rekord online: 98
Proběhl update na 1.3.1, která přinesla opravdu spoustu zabugovaných momentů na našem serveru, všichni se modlí,ať je patch na 1.3.2 vydán co nejdříve. V témže měsíci přichází do AT i další noví členové, stará pravidla o náboru již celkem padají ke dnu a záleží spíše na schopnostech daného hráče, zdali se uhájí ve výběrovém řízení. Nakupujeme druhou UPS APC 700VA, která je opět v zápětí otestována výpadkem hlavního jističe…vše v pořádku.

Píše se 23.8.2012

Počet slotů : 150  Počet hráčů přes den: 80 Rekord online: 116
Začíná nám odcházet dost podstatná část vybavení, jsme nuceni koupit nový router a Owner si hrál 3 dny v kuse s jeho nastavováním, vše proběhlo hladce a fičíme. Z hlediska hry se zlepšila hratelnost díky update na 1.3.2, ovšem ještě to nebylo úplně ideální.

 

Píše se 23.9.2012

Počet slotů : 150  Počet hráčů přes den: 80 Rekord online: 116
Minecore.cz slaví svůj 1. rok od založení samotného Minecraft projektu pod Jrcreative.cz . Jsme rádi, že vám můžeme poskytovat Minecraft server zdarma ke hraní se spoustou rozšíření díky unikátním pluginům.

Děkuji tímto celému AT za to, že se výborně stará o server. Jmenovitě jde o tyto lidi.

 

Píše se 6.4.2013

Počet slotů : 150  Počet hráčů přes den: 123 Rekord online: 155

Na chvíli jsem se dostal k psaní tohoto zápisku, tak snad budete spokojeni. V současné době máme odpoledne plný server, vše šlape na verzi 1.5 až moc dobře. Jediné co nás poslední dobou trápilo, byly časté změny v adminteamu.Ale to už je také vyřešeno a postupně se snažíme zlepšovat server čím dál více. Že bychom nasadili 250 slotů ?

Píše se 15.7.2015

Počet slotů : 150  Počet hráčů přes den: 10 Rekord online: 15

Veřejný provoz serverů Minecore.cz byl ukončen z důvodu současného stavu české komunity, většině hráčů chybělo slušné vychování, alespoň částečná samostatnost a hlavně pochopení pro práci jiných lidí, kteří do serveru vkládají spousty volného času. Celý náš AT a hlavně vedení do tohoto projektu vkládalo každý den několik hodin svého volného času a za to jsme většinou dostali na oplátku jen několik nadávek a v posledních dnech i osobních výhrůžek, internetových útoků na naše vybavení.

Místo toho se spouští Vanilla server s whitelistem, jen pro pár lidí. Pohodová komunita, kde se nekrade, všichni jsou si rovni, není zde nikdo, kdo by měl creative, OP. Na serveru nemáme regiony ani lockette, prostě se tady nekrade, neničí cizí práce. Rozšířit tuto komunitu má šanci každý, musí projít náborem, skládajícího se z vyplnění přihlášky na webu, vyměnění několika emailů a pokecem na teamspeaku.

 

 Změny v hardware serveru

CPU AMD Duron 800Mhz >>> CPU Intel Celeron 2,67Ghz
MB Biostar >>> MB Gigabyte pro 775
RAM 768MB >>> RAM 1,5GB
HDD 20GB >>> HDD 60GB
OS Windows XP >>> OS Windows Server 2008 R2
SSD >>> SSD
UPS >>> UPS
——— ——— ——— ——— ———
CPU Intel Atom 1,66Ghz >>> CPU AMD Athlon X2 250
MB Intel Little Falls 2 >>> MB Pegatron M2N78-LA
RAM 2GB >>> RAM 8GB
HDD 2TB >>> HDD 2TB
OS Windows Server 2008 R2 >>> OS Windows Server 2008 R2
SSD >>> SSD Intel 330 60GB
UPS >>> UPS UPS APC 700VA
——— ——— ——— ——— ———
CPU AMD Athlon X4 640 >>> CPU AMD Athlon X4 640
MB Pegatron M2N78-LA >>> MB Pegatron M2N78-LA
RAM 16GB >>> RAM 16GB
HDD 2TB >>> HDD 2TB
OS Windows Server 2008 R2 >>> OS Ubuntu Server 12.04 LTS
SSD Intel 330 60GB >>> SSD Intel 330 60GB
UPS UPS APC 700VA >>> UPS UPS APC 700VA
——— ——— ——— ——— ———
CPU AMD Athlon X4 640 >>> CPU AMD Phenom II X6 1055T
MB GIGABYTE 990XA-UD3 >>> MB GIGABYTE 990XA-UD3
RAM 16GB >>> RAM 32GB
HDD 2TB >>> HDD 2TB+3TB
OS Debian Squeeze >>> OS Debian Squeeze
SSD Intel 330 60GB >>> SSD Intel 330 60GB
UPS 2xUPS APC 700VA >>> UPS 2xUPS APC 700VA
——— ——— ——— ——— ———
CPU AMD Phenom II X6 1055T >>> CPU Intel Core i5-4670K
MB GIGABYTE 990XA-UD3 >>> MB MSI
RAM 32GB >>> RAM 32GB
HDD 2TB+3TB >>> HDD
OS Debian Squeeze >>> OS Debian Squeeze 7.5
SSD OCZ Vertex 4 128GB >>> SSD Corsair M500 240GB
UPS 2xUPS APC 700VA >>> UPS UPS APC 15000VA