Home / Adminteam / Blog: Jak to jde se serverem a co máme v plánu na příští týden

Blog: Jak to jde se serverem a co máme v plánu na příští týden

Je již tak trochu tradicí, že si jednou za čas napíšeme takový blogpost, ve kterém shrneme jak nám to jde. No a dneska to vůbec nebude jiné, takže se pohodlně usaďte a čtěte veverky :).

Úpravy elektriky a tuny kabelů

Jsou to již dva měsíce, kdy jsme naposledy měnili nějaké ty kabely kolem naší mašiny. Konkrétně šlo o kompletní výměnu všech siťových kabelů od modemu až po koncové stanice. K tomu nám stačilo kolem 30m kvalitního cat. 6 kabelu a byla to celkem nákladná úprava. Tento měsíc tomu nebude jinak, akorát budeme upravovat elektřinu. Popravdě, kdybyste viděli lišty, na kterých visí naše UPSky, tak byste se zhrozili, že nám vlastně jede.

Právě proto jsme se rozhodovali, které zvolit k našim dvěma APC Back-UPS ES 700G a nakonec jsme vybrali od stejné firmy lišty APC SurgeArrest P5B-FR . Tyto lišty by nám měly dodat dostatečnou ochranu proti takovým záškodnickým věcem, jako jsou blesky a další neduhy našeho českého počasí.

 Tož kabelů není nikdy dost

Mimto tyto síťové kabely přistoupíme k upgradu i samotných usb, protože jsme se rozhodli o externí zálohování našeho serveru. V současnosti máme k dispozici 60GB SSD Intel 330, který bohužel zatím leží ladem, protože ho vystrnadil pro Minecraft servery lepší OCZ Vertex 4 s kapacitou 128GB. Právě proto ho použijeme jako externí disk společně s rámečkem na USB 3.0. Takže… když se něco posere, obnova bude velmi rychlá. Teda snad.

Testovací platforma

Pro naše GMka jsme vymysleli superovou věc, se kterou se vám musíme opravdu a vážně pochlubit! Udělali jsme jim testovací server, který má sice tunu much (občas si to zamrzne a už s tím nepohne ani Owner), ale je věrnou kopií originálu, takže se můžou cvičit v tom, jak nejlépe ho nahazovat, shazovat aniž by ohrozili vaše hraní.

 

 

Příští týden ve znamení práce

Chystáme pro vás nový, o hodně lepší nether a také Owner začne svůj projekt – Postapokalyptickou mapu. Takže se můžete těšit na spoustu zábavy! Vzhledem k časovému vytížení toto ovšem očekávejte až příští sobotu, týden bude extrémně nabitý na zkoušky :).

 

 

 

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*