Home / Adminteam / Tak nám zabili whitelist, pánové.

Tak nám zabili whitelist, pánové.

Od roku 2015, kdy jsem se rozhodl společně s adminteamem skončit veřejný provoz serveru, uplynulo hodně času. Nyní nastal čas, abych Minecore opět nasměroval tam, kam patří. Proto tímto s konečnou platností ruším whitelist a všechny servery, které pod ním jely. Za dobu 3 let jsme si hezky zahráli Minecraft, udělali stovky hodin náborů více než 400 hráčů a prošli nejedním updatem. Rozhodnutí před třemi roky bylo vhodné a reagovalo na situaci, která v MC komunitě byla. Potřebovali jsme zkusit jiný styl serveru, jiný styl hry a hlavně dopřát hraní, tak říkajíc v klidu.

S whitelistem byla sranda, ale …

Vzhledem k tomu, že se whitelist za 3 roky proměnil a původní myšlenka klidného hraní byla posledních několik měsíců rozmetána a diskuze na naší herní FB skupině místo klidného stavění připomínaly divoký západ, nezbývalo mi nic jiného, než server jaký je, ukončit.

Důvodů k ukončení byla řada, rád bych zde vyzdvihnoul ty podstatné, které mě a potažmo i adminteam, přesvědčily k tomuto kroku.

 1. Z pohodového whitelistu o pár lidí se nám stal server se 100 hráči, kteří si příjdou jednou za čas zahrát.
 2. Hráči začali klást podmínky a požadavky, ovšem nic pro ně nechtějí udělat.
 3. Pokud chceme udělat kvalitně Minecraft 1.13 update, je potřeba překopat celý server.
 4. Když se Davo, Tomet, Byte a Bender pustí do updatování… tak to prostě nejde zastavit.
 5. A tak nějak jsme udělali servery, které budou připraveny na desítky hráčů a my se na ně už nyní těšíme.
 6. Time to go public has come.

Co nás čeká nyní?

Připravujeme, hlavně zde jde o Dava, Tometa, Byta a Bendera, den po dni server pro spuštění se vším všudy. Server chceme spustit až na nové verzi Minecraftu 1.13 po řádném vyzkoušení stability serveru.

Můžete se těšit na následující Minecraft servery:

Survival Economy

Náš nejdéle provozovaný, všemi zalíbený, survival server s ekonomikou, propracovanou mapou a regiony. Můžete zde stavět společně s námi na velké mapě, pozvat si sem kamarády a vytvořit obří stavby, vesnice, jednoduše cokoliv vás napadne. Těžit jak pominutí? Check. Prodávat itemy ostatním hráčům? Taky ano. Zabíjet příšery až pozdě do noci? Say no more.

Pure Vanilla

Chcete vlastní svět se vším všudy a možnost pozvat si tam pouze ty, které znáte? Zde budete pánem vlastní mapy, zároveň zde nebudou žádné pluginy, takže si užijete pravou vanillu.

Frakční PVP server

Frakce jsou u nás opět na scéně a tentokrát to bude pořádně vražedné. Poběžíme na novém PVP stylu zabíjení v Minecraftu, máme připravený rpg plugin a můžete se těšit na arény jak PVP tak PVE.

Creative server

Pro ty, kteří si chtějí stavět s neomezenými surovinami máme nachystán creative server s gamemode 1 a řadou pozemků pro stavění.

Kdy se můžeme připojit a kam?

Vše bude upřesněno na našem webu a Facebooku. IP bude klasicky play.minecore.cz  a poběžíme na verzi Minecraftu 1.13.

Poděkování všem, kteří kdy byli na whitelistu

Tímto já i celý AT děkujeme každému členovi whitelistu, který s námi kdy hrál. Byla pro nás čest s vámi hrát a rádi Vás uvítáme i na naší další cestě, veřejnému Minecraft serveru se vším všudy. Až budete na serveru, vyzkoušejte vanillu, případně se domluvíme na nějakém hezkém pozemku pouze pro Vás na survivalu.

Za Minecore.cz
Správce serveru Radim Lipovčan

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

2 comments

 1. cyberKuerbis

  Vážně? Chápu ty důvody, které vás k tomu vedou, ale takových serverů jsou tu desítky jen v ČR, přesně kvůli té trochu kontrolované komunitě jsem nábor dělal, abych se vyhnul komunitě co je všude okolo. Podle mě je tohle špatný nápad.

 2. DivokyDino (RegDinnoNova814)

  Hm, konečně záminka vrátit se na Minecore.

  Whitelist mě odradil ihned, když jsem po dvou letech nainstalovala minecraft, přestože Minecore byl kdysi dávno můj první minecraft server. Tohoto opatření jsem se, to se přiznávám, docela zalekla, připadalo mi to příliš seriózní a jak jsem odkládala svou účast na náboru, tak jsem to nakonec vzdala… přestože jsem nikdy nepořádek na žádném serveru neudělala.

  Nicméně… příjemná zpráva je tady. Tak vzhůru zpět na majnování!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*