Home / Eventy / Hraní na survivalu, nábory a event Hrad

Hraní na survivalu, nábory a event Hrad

Zaprvé bych chtěl poděkovat všem členům whitelistu, kteří vyplnili formulář týkající se otázky, co dělat na serveru, když už si všechno základní postavíte. Její zadání bylo takovéto:

Vzhledem k dotazu MelounovaHlavaCZ, cituji:
„Na minecoru hraju už tak 2 měsíce na nové mapě a přestává mě to bavit.. Tak se chci zeptat, jestli by nešlo udělat ještě jeden svět – Survival 2. Důvod je takový, že kdybych si dala rollback, tak bych tím odstranila i nějakou část Dannkova města, což fakt nechci..“

Jsem se rozhodl pro sběr vašich nápadů, jak takové situace řešit, protože určitě není první ani poslední hráč, který se ocitne v tom, že dělá na nějakém projektu, staví ho a zároveň už všechno má a chce začít znova. Jak toto řešit? Napište sem prosím váš názor, protože současná hlavní mapa survivalu je trvalá a nic se na ní měnit nebude. Druhá mapa? Mapa pouze pro hráče? Rollback? Regen oblasti?

O této věci si rozhodnete vy, takže se prosím vyjádřete podle toho, co si o tom myslíte. Uvedení nicku do formuláře je dobrovolné, pokud chcete vyjádřit názor anonymně, bude mít stejnou váhu jako ten s uvedeným nickem.

Děkuji za odpovědi,
Radim Lipovčan @Ownercz

V následujících pár odstavcích uvidíte některé vybrané odpovědi, které přišly s dostatečně zajímavým obsahem či nápadem, společně s mým komentářem:

při spuštění první týden na server chodilo docela dost hráčů ,ale teď už všichni udělali to co chtěli a přestává je to bavit..myslím si ,že kdyby se na serveru udělal „survival 2“ tak by to ničemu nevadilo…takže já jsem pro to aby se udělal i druhý svět pro hráče kteří už dodělali své projekty na survival 1

Ano, po spuštění nové mapy takřka vždy je plný server. Takže řešením by byla mapa, která by se wipovala častěji? Respektive dvě Minecraft mapy, protože jedna je určena jako trvalá na projekty?

Pokud „regen oblasti“ znamená, že bude pozemek hráče vrácen do původní podoby, jsem pro tohle.

Regenerace oblasti, ve které daný hráč bydlel, by přicházela v úvahu, pokud by to šlo udělat alespoň částečně automaticky. V současné době se obávám, že by to akorát zahltilo AT a muselo by se to pravidelně hlídat, kdo co by kde chtěl regenerovat.

Začít odznova,najít si novou oblast na dynmapě,hodit věci,co nepotřebuju pro základní přežití do chestky do skladu ve kterém mně už to nebaví a prostě jít na spawn a začít znovu.

Asi nejjednodušší řešení, ale popravdě, dneska jsou hráči tak líni i znovu začít, že to prakticky nikdo nevyužívá.

Problém není v tom, že už hráč nemá co dál stavět, protože jak sám říká má už vše, ale v tom že se mu nechce nic dalšího vymýšlet, a nebo se mu nechce pouštět do větších projektů. Ale je na každém, jak to chce hrát…

Jop, v tomto nelze než souhlasit.

Každý by se mohl buď rozhodnout, jestli chce hrát na jedné mapě, kde bude budovat projekty, tedy například města, hrady atd., nebo na druhé mapě, kde by si pokaždé našel dobré místo k zabydlení, natěžil si suroviny, postavil dům a získával stále lepší věci, až by se opět dostal na úroveň, kde ho hraní přestane bavit a zde by mohl následovat wipe, myslím, že by to mohl být wipe 4x do roka. Nebyla by tu žádná mine mapa, byla by to absolutně čistá Vanilla, možná by se dalo uvažovat o /home.

Takže dva světy na jednom serveru, jeden stabilní a druhý wipovací? Hmm.

udělal bych to tak, že když hráč dojde k tomu, že už nemá co stavět (dohrál to), tak požádá admina o portnutí na druhý svět, kde začne od znova, ale na předchozí svět už se nemůže dostat zpátky.

Moc krkolomná věc.

Jak to tedy uděláme?

Navrhuji následující: Pro ty z nás, kteří chtějí mít dlouhodobý svět určený pro projekty a stavby, bude sloužit jako hlavní mapa trvalá Survivalová mapa, na které se na survivalu vždy spawnujeme. A pro ty, kteří chtějí zažívat dobrodružství Minecraftu znovu a znovu, uděláme, aby mohli jednoduchým příkazem se přesunout do vlastního světa, který bude jen pro ně a pro ty, které si k sobě pozvou. Ve zkratce by to fungovalo asi následovně.

Každý z hráčů bude mít možnost hrát na společném světě, který nebude podléhat žádným wipům. Tento svět se bude aktivně udržovat, regenerovat dle potřeby a pokud se budou stavět velké projekty, tak mohou hráči počítat i s odměnami za jejich stavbu. Novinkou bude, že pokud napíšou příkaz /myminecore (zatím jen pracovní název), tak se jim vytvoří jejich vlastní svět, na který budou mít přístup jen oni a hráči, které tam pozvou. Ve výchozím nastavení budou moci pouze oni stavět na daném světě a pokud budou chtít někoho přidat bude stačit napsat /invite kamarád a hned bude moci kamarád se k vám připojit.

2016-09-11_20.07.24_published

Tuto uživatelskou mapu bude možné wipovat libovolně často (ale nějaký limit tam přeci jen bude), protože hráči mají tak rádi ty wipy, ne?

Seznam příkazů:

  • /myminecore – port na vlastní svět
  • /invite nick – přidání hráče na svět
  • /myminecore nick – port na svět hráče (pouze pokud mě pozval)
  • /uninvite – odebrání hráče z vlastního světa
  • /mywipe – wipe vlastního světa

Hlavní svět Survival vanilly a vlastní svět budou dvě oddělené lokace, nebudou sdílet inventáře, nether ani end.

Náplň serveru a celého portálu je i na vás

Díky tomu, že máme whitelist a můžeme komunikovat na Facebooku ve skupině, tak může každý člen, hráč, navrhnout zlepšení či změnu serveru. Opravdu se nebojte povědět, že byste chtěli něco nového, nebo něco vyzkoušet a pak si jen stěžovat, že někde je nuda, protože máte dia brnění. Minecraft je hodně o tom, jaký si ho uděláte, ne o tom, kolik do něj musíte poslat smsek nebo kolik máte cheat klientů. Takže pokud máte nápad, neváhejte napsat do skupiny nebo na náš email info@minecore.cz, tam se to rozhodně neztratí. A to ani nemluvím o tom, že pokud by se někdo chtěl aktivně podílet na chodu serveru, vymýšlet nové věci, eventy, tak budu více než rád, když mi napíše a můžeme se dohodnout.

Adminteam v současné podobě chce trochu rozpohybovat, to by byla taky challenge pro takového člověka. A vůbec, pojďme na další část článku.

Event Hrad a nábory

2016-09-11_21.28.04_published
Tímto zvu všechny členy whitelistu a kandidáty na členy na whitelist na nábory, které budeme pořádat zítra 17.9.2016 od 20:00 na Teamspeak 3 serveru Minecore.cz. Očekávejte spoustu dotazů, příjemný kolektiv a možná nějaký ten event. A když jsme u eventu, tak to rovnou ohlásím. Děláme na remaku eventu zvaného Hrad, který jsme hráli ještě na Minecraftu beta 1.7.3. Byla to hodně velká sranda, mít dva týmy – útočníci a obránci, spousta roztřískaného brnění a šípy v pryč. V plánu je tento hrad po náborech dodělat, abychom si tento event mohli v neděli dopoledne zahrát. Nebo snad už v tu sobotu? Dejte vědět, jak byste chtěli.

 

 

 

 

 

About Ownercz - Radim Lipovčan

Pravidelně přispívám na tento web aktuálními novinkami. Ve hře mě můžete potkat jako Ownercz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*